iPhone 6 WhatsApp Açılmıyor (Çözümü)

iPhone 6 whatsapp açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

iPhone 6 WhatsApp Açılmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda sizler için iPhone 6 whatsapp açılmıyor sorununa değineceğiz. iPhone 6 telefonuna sahipseniz ve whatsapp uygulaması açılmıyorsa çözümü için doğru yerdesiniz.

iPhone 6 cihazınızda Whatsapp uygulamasının açılmaması birçok nedene bağlı olabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • Whatsapp uygulamasının güncel olmaması
  • iPhone saklama alanının dolu olması
  • Hücresel veri veya WiFi özelliğinin kapalı olması

Whatsapp uygulamasının iPhone 6 cihazınızda açılmamasının nedeni Whatsapp’ın eski bir sürümünü kullanıyor olmanızdan kaynaklı olabilir. Bunu anlamak için App Store’a girerek güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

  • App Store’a girin.
  • Mağaza arama bölümüne “WhatsApp” yazın.
  • Uygulamayı güncelleyin.

Yukarıdaki adımları takip ederek veya App Store kısmında güncellemeler bölümüne giderekte uygulamaları güncelleyebilirsiniz. Whatsapp uygulamasını güncelledikten sonra iPhone cihazınızda açmayı deneyin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa iPhone saklama alanınız dolu olabilir. Bunu kontrol edebilmek için şu adımları izleyin;

  • iPhone’unuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Genel sekmesine gelin.
  • iPhone Saklama Alanı kısmına dokunun.

iphone whatsapp açılmıyor

Bu adımları takip ederek iPhone saklama alanı bölümüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. iPhone saklama alanı bölümünde cihazınızda en çok yer kaplayan veya çok fazla kullanmadığınız uygulamaları görebilir ve silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak Whatsapp internet gerektiren bir uygulama olduğu için internete hücresel veri veya WiFi üzerinden bağlanıyorsanız bu özelliğin açık olup olmadığını kontrol edin. WiFi ile bağlanıyorsanız WiFi hücresel veri üzerinden bağlanıyorsanız Hücresel Veri özelliğini kapatıp tekrardan açmayı deneyin.

Bu yazımızda sizlere iphone 6 whatsapp açılmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

iPhone Instagram açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için iPhone Instagram Açılmıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın