Instagram Sürekli Duruyor Hatası (Çözümü)

Android telefonunuzda instagram sürekli duruyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram Sürekli Duruyor Hatası (Çözümü)

Android cihazlarda uygulamaları açarken sıkça rastlanan durduruldu hataları oldukça can sıkıcıdır. Bu yazımızda da instagram sürekli duruyor hatası nasıl çözülür bu konudan bahsettik.

Instagram durduruldu hatası Android kullanıcılarının sıkça yaşadığı bir durumdur. Peki bunu çözmek için neler yapabiliriz diye soruyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Instagram’ı bulun.
  • Depolama kısmına dokunun.
  • Önbellek temizleme işlemini gerçekleştirin.

instagram önbellek temizleme

Uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra Instagram’ı açmayı deneyin ve Instagram sürekli atıyor gibi problemler yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa aynı pencereden verileri temizlemeyi deneyin. Fakat uygulamanın verilerini temizlediğinizde giriş yapmış olduğunuz Instagram hesabından çıkış yapılacaktır.

Uygulamanın verilerini temizledikten sonra Instagram’ı açın ve kullanıcı adı ve şifrenizi girerek tekrardan giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen artık durduruldu hatası almayacaksınız.

Instagram durduruldu hatası düzelmiyor ise Android cihazlarda bu hataya sebep olan Android System Webview uygulamasının güncellemelerini kaldırmayı deneyin.

  • Telefonunuzun Ayarlar kısmına gidin.
  • Uygulamalar bölümüne gelin.
  • Android System Webview uygulamasını bulun.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya dokunun.
  • Güncellemeleri kaldır seçeneğine basın.

android system webview güncelleme kaldırma

Android System Webview uygulamasının güncellemelerini kaldırdıktan sonra Instagram’ı açmayı deneyin ve herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Instagram uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer güncel değil ise Google Play üzerinden mutlaka güncelleme işlemini gerçekleştirin. Instagram’ın güncel olmadığı durumlarda bu tarz hatalar yaşanabilir.

Son olarak Instagram uygulamasını telefonunuzdan tamamen kaldırıp ardından tekrardan yüklemek olacaktır. Bu yol birçok hatayı çözmede etkili bir yöntem olabilmektedir.

Bu yazımızda sizlere instagram sürekli duruyor hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram sayfa şu anda kullanılamıyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Instagram Sayfa Şu Anda Kullanılamıyor (Çözümü) başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum yapın