Instagram Şifre Değiştirme Hatası (Çözümü)

Mobil cihazınızda instagram şifre değiştirme hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram Şifre Değiştirme Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere instagram şifre değiştirme hatası konusuna değineceğiz. Instagram şifresini değiştirmek istediğinizde çeşitli sorunlar ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Instagram’da şifre değiştirmek istediğinizde birtakım problemler yaşıyorsanız yazımızın geri kalan kısmındaki önerileri dikkate alıp uygulamaya geçebilirsiniz.

Instagram şifremi değiştiremiyorum eski şifre yanlış diyor

Hesabınızın şifresini değiştirme esnasında “Şifre değiştirilemedi, lütfen daha sonra tekrar deneyin.” gibi hata mesajı ile karşılaşıyorsanız farklı bir zaman diliminde tekrardan bu işlemi yapmayı deneyin.

Eğer bu hata mesajını almanıza rağmen üst üste sürekli olarak şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmeye çalışırsanız hesabınız askıya alınabilir.

Instagram şifrenizi bir türlü değiştiremiyorsanız sunuculardan kaynaklı geçici bir sorun ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda kısa bir süre bekledikten sonra tekrar denemenizde fayda vardır.

Instagram’da şifre değiştirirken yapılan en sık hatalardan biriside eski şifreyi yanlış girmektir. Biliyorsunuz ki Instagram’da yeni şifre belirlemeden önce eski şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Eski şifrenizi doğru girmediğiniz takdirde yeni şifreniz onaylanmayacak ve geçersiz sayılacaktır. Bu yüzden eski şifrenizi girerken eksik veya hatalı girmediğinizden emin olmalısınız.

Bir diğer yapılan hatalardan biriside kullanıcının o hesapta daha önce kullanmış olduğu şifreyi yeni şifre olarak tekrardan girmesidir. Instagram, kullanıcıların hesabında daha önce kullanmış olduğu şifreleri tekrardan kullanmasına izin vermemektedir.

Instagram’da şifre değiştirme ekranında yeni şifre belirlediğimizde doğrulamamız adına tekrardan yeni şifremizi bir alt kutucuğa girmemizi ister. Eğer iki kutucuktan herhangi birine eksik veya hatalı giriş yaptığınızda eşleşmeyecektir.

Şifreler eşleşmediği için instagram şifre değiştirme hatası ile karşılaşacaksınız. Böyle bir durumda yeni şifrenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde her iki kutucuğada girmeniz gerekmektedir.

Instagram kullanıcı bulunamadı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası (2023) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın