Instagram Şekilli Yazı Nasıl Yapılır? – Instagram Yazı Fontu Hangisidir?

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi instagram yazı fontu nedir konusudur. Sizler için yazımızda detaylı olarak bu konu hakkında bilgi paylaştık. Instagram şekilli yazı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Instagram Şekilli Yazı Nasıl Yapılır? – Instagram Yazı Fontu Hangisidir?

En çok kullanılan sosyal medya aracı olan Instagram’ın uygulama içerisinde kullandığı yazı fontunu hiç merak ettiniz mi?

Instagram uygulamasının kullandığı yazı tipi Proximanova isimli fonttur. Bu font bold, regular ve sbold olmak üzere üç farklı şekilde yazı tiplerini kullanmaktadır.

Bu fontu dilerseniz internet üzerinde aratarak çeşitli sitelerden indirebilir herhangi bir yerde kullanabilirsiniz.

Instagram yazı fontu nedir artık öğrendiğimize göre instagram şekilli yazı yazma nasıl yapılır biraz ondan bahsedelim.

Instagram’da birçok kullanıcı biyografi kısmına değişik şekillerde yer alan yazılar yazmaktadır. Peki bunu nasıl yapıyorlar diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Instagram biyografi şekilli yazı yapmak için igfonts.io sitesini kullanabilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda karşınıza metin girmeniz için bir alan gelecektir.

  • Telefonunuzun tarayıcısından igfonts.io adresine girin.
  • Metin yazma alanına biyografinize eklemek istediğiniz yazıyı yazın.
  • Beğendiğiniz şeklin üzerine basılı tutun ve kopyalayın.
  • Instagram’a girin profili düzenle diyin. Biyografi kısmına kopyalamış olduğunuz yazıyı yapıştırın.

instagram yazı tipi değiştirme

 

Böylece instagram şekilli yazı yazma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Yazımız içerisinde verdiğimiz site sayesinde harika yazı tipleri oluşturabilirsiniz. Daha sonra instagram biyografinizde paylaşabilirsiniz.

Sitede yer alan süslü yazı tiplerini kullanarak instagram profilinizi çekici hale getirebilirsiniz. Instagram profilinizdeki yazı tipini değiştirmek için aşağıda paylaşmış olduğumuz diğer internet adresinide kullanabilirsiniz.

  • Öncelikle tr.piliapp.com sitesine giriş yapın.
  • Daha sonra lütfen metni buraya girin yazan kısıma yazınızı yazın.
  • Beğenmiş olduğunuz şeklin üzerine basılı tutun ve kopyalayın.
  • Instagram’a girin profili düzenle diyin.

Böylelikle instagram profilinizde yazı tipini değiştirebilirsiniz. İnternet ortamında buna benzer pekçok site bulabilirsiniz ve harika yazı tipleri ile profilinizi daha çekici hale getirebilirsiniz.

Instagram’da reels videosu nasıl yapılır öğrenmek için Instagram Reels Videosu Nasıl Yapılır? – Canva başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın