Instagram İndirdim Ama Açılmıyor (Çözümü)

Instagram indirdim ama açılmıyor diyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Instagram İndirdim Ama Açılmıyor (Çözümü)

Akıllı telefon kullanıcılarının yaşamış olduğu instagram indirdim ama açılmıyor sorununu ortadan kaldırmak için bu yazımız sizler için rehber niteliğinde olacaktır.

Instagram’ı indirdikten sonra açılmama gibi sorunlar birçok farklı nedenden dolayı karşımıza çıkabilir. Bu sorunla karşılaşmanızın bazı olası sebepleri aşağıdaki maddelerden biri olabilir.

İnternet Bağlantı Sorunu

Instagram uygulamasını kullanabilmeniz için hepinizin bildiği gibi internet gereklidir. İnternetinizin sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Uygulamanın Yanlış veya Eksik Yüklenmesi

Google Play veya App Store üzerinden Instagram uygulamasını yüklerken internetinizde anlık kopmalar meydana gelmiş olabilir. Böyle bir durumda yükleme işlemi sağlıklı bir şekilde tamamlanamaz.

Yetersiz Depolama Alanı

Cihazınızdaki depolama kapasitesi dolu ise Instagram açılmıyor hata veriyor gibi sorunlar yaşamanız olasıdır. Böyle bir durumda gereksiz veya uzun süredir kullanmadığınız uygulamaları cihazınızdan silebilirsiniz. Böylece depolama alanından tasarruf etmiş olursunuz.

Güncelleme Sorunu

Güncelleme sonrası Instagram açılmıyor sorunu yaşıyorsanız Uptodown adlı websitesini ziyaret ederek Instagram’ın daha eski sürümlerine ulaşabilir telefonunuza indirip bu sorunu çözebilirsiniz.

Sunucu Sorunu

Instagram uygulaması açılmıyorsa sunuculardan kaynaklı bir problem yaşanıyor olabilir. Bunu teyit edebilmek için DownDetector adlı websitesini ziyaret edebilirsiniz. Site içerisinde Instagram uygulamasına ait son 24 saatlik kesintiler ve arızaları gösteren grafiğe ulaşabilirsiniz.

instagram sunucu hatası

Instagram sunucularında bir arıza meydana gelmiş ise sizin yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Teknik ekip tarafından sorunun giderilmesinin ardından Instagram’ı kesintisiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere instagram indirdim ama açılmıyor sorununun neden kaynaklandığına ve çözümü için neler yapabileceğinize dair bilgiler paylaştık. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram sayfa şu anda kullanılamıyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Instagram Sayfa Şu Anda Kullanılamıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın