Instagram Hareket Yüklenemedi Hatası – Nasıl Çözülür?

Instagram içerisinde gezinirken instagram hareket yüklenemedi hatası alıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmanız için bu yazımız size rehber olacaktır.

Instagram Hareket Yüklenemedi Hatası – Nasıl Çözülür?

Instagram uygulamasında sizi takip edenleri veya paylaşımlarınızı kimler beğenip yorum attığını görmek için baktığınız kısımda instagram hareket yüklenemedi hatası ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Instagram uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin.
  • Uygulamanın önbelleğini temizleyin.
  • Instagram’ı kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyin.
  • İnternet bağlantınızı kontrol edin.

instagram güncelleme yapma

Öncelikle uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunun için Google Play veya App Store uygulamasına giriş yapın. Arama kısmına “Instagram” yazın. Mağaza sayfasına girin ve güncelle butonu görüyorsanız güncelleme işlemini mutlaka gerçekleştirin.

Uygulamanın güncel olmaması gibi durumlarda hareket yüklenemedi vb. sorunlar yaşabilirsiniz. Bu yüzden uygulamayı mutlaka güncel yani son sürümde kullanmaya dikkat edin.

İkinci yöntem olarak Instagram uygulamasının önbelleğini temizleyin. Bu işlem sorunu çözmek için işinize yarayabilir. Bunun için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Uygumalar listesinde “Instagram” uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına girin.
  • Önbelleği temizle seçeneğine dokunun.

instagram önbellek temizleme

Uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra arkaplanda açık olan tüm pencereleri kapatın ve Instagram uygulamasına girin. Uygulama içerisinde kalp simgesine dokunun ve instagram hareket yüklenemedi hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Sorun hâla devam ediyorsa klasik yöntem olarak uygulamayı kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz. Instagram’ı telefonunuzdan tamamen kaldırın. Ardından uygulama mağazası üzerinden tekrardan yükleyin.

Uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemek bu tarz sorunların çözümünde en etkili yol olabilmektedir. Yazımız içerisindeki adımlar işe yaramadıysa bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Son olarak internet bağlantınızı kontrol edin. Anlık olarak kopma yaşamış olabilirsiniz veya internet bağlantınız olmayabilir. Gerekirse modeminize reset atarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Spotify instagram story hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Spotify Instagram Story Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımız okuyun.

Yorum yapın