Instagram Arşivdeki Hikayeler Açılmıyor (2024)

Telefonunuzda instagram arşivdeki hikayeler açılmıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Instagram Arşivdeki Hikayeler Açılmıyor (2024)

Instagram’da geçmişte paylaşmış olduğunuz hikayeleri görüntülemek istediğinizde instagram arşivdeki hikayeler açılmıyor sorunu ile karşı karşıya iseniz çözüm yolları için doğru yerdesiniz.

Instagram daha önce paylaşmış olduğunuz hikayeleri otomatik olarak arşivlemektedir. Bu arşive Ayarlar menüsünden kolayca ulaşabilmeniz mümkündür. Ancak arşivdeki hikayeleri görüntüleyemiyorsanız bunun belli başlı sebepleri şu şekilde olabilir;

  • İnternet bağlantınız zayıf olabilir veya bağlantınız kopmuş olabilir.
  • Instagram uygulamasının önbelleği dolu olabilir.
  • Instagram’ın eski bir sürümünü kullanıyor olabilirsiniz.

Instagram hikaye arşivi yüklenmiyor ise internet bağlantınız kopmuş olabilir. Böyle bir durumda WiFi veya Hücresel Veri üzerinden bağlantı sağlıyorsanız bağlantınızı kontrol etmenizde fayda vardır.

Telefonunuzda internet bağlantısını WiFi üzerinden sağlıyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyin. Eğer hücresel veri üzerinden bağlantı gerçekleştiriyorsanız şebeke gücünün yeterli olup olmadığını kontrol edin.

Instagram Arşivdeki Hikayeler Donuyor

Instagram’da arşivde yer alan hikayeleri görüntülemeye çalıştığınızda donuyorsa internet bağlantı hızınız zayıflamış olabilir. Bunu test edebilmek için Fast adresini ziyaret edebilir ücretsiz bir şekilde internet hızınızı test edebilirsiniz.

Instagram arşivdeki hikayeler donuyor

Instagram Arşivdeki Fotoğraflar Açılmıyor

Instagram uygulamasında geçmişte paylaşmış olduğunuz fotoğrafları arşiv bölümünde görüntülemek istediğinizde açılmıyorsa uygulamanın önbelleği dolmuş olabilir.

Önbelleğin dolması çeşitli sorunları beraberinde getirebilir. Bu nedenle telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama yolunu izleyerek önbellek temizleme işlemini gerçekleştirin.

Tüm bunlara rağmen instagram arşivdeki hikayeler açılmıyor ise Instagram’ın en güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun. Instagram’ın eski sürümlerinde çeşitli sorunlar ile karşılaşabilmeniz olasıdır. Bu nedenle uygulama mağazasına gidin ve güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

Instagram’da yorumları nasıl kopyalayabilirsiniz bunu öğrenmek için Instagram Yorumları Kopyalama Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

“Instagram Arşivdeki Hikayeler Açılmıyor (2024)” üzerine bir yorum

Yorum yapın