GTA 5 Açılmama Sorunu – Nasıl Çözülür?

Herkesin sevgilisi Grand Theft Auto oyununda bazı kullanıcılar gta 5 açılmama sorunu yaşayabiliyorlar. Bu sorunu ortadan kaldırmak için yazımızın devamını okuyun.

GTA 5 Açılmama Sorunu – Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda Grand Theft Auto 5 oyunu yüklüyse ve çift tıklayıp açmak istediğinizde gta 5 açılmama sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Yukarıda yer alan programları bilgisayarınıza indirin ve kurulumunu gerçekleştirin. Kurulum bittikten sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınızı yeniden açtıktan sonra GTA 5 oyununa giriş yapmayı deneyin ve açılmama gibi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa sürücülerinizi güncellemeyi deneyin. Windows arama penceresine Aygıt Yöneticisi yazarak pencereyi açın.

Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları sekmesi altında yer alan ekran kartınıza sağ tıklayarak sürücüyü güncelleştir seçeneğine tıklayın.

Nvidia ekran kartına sahipseniz geforce experience programı üzerinden ekran kartınızı güncelleyin.

Eğer Amd marka ekran kartına sahipseniz masaüstünde sağ tıklayıp AMD Radeon Software penceresini açarak güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra oyunu tekrardan açın ve gta 5 açılmama sorunu ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Eğer oyunu Epic Games üzerinden satın aldıysanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Epic Games penceresini açın.
  • Kütüphane sekmesine gelin.
  • Grand Theft Auto V oyununu bulun.
  • Üç noktaya basın ve Doğrula seçeneğine tıklayın.

Doğrula dedikten sonra sol kısımda oyun yüklenmeye başlayacaktır. Eksik veya hatalı dosya varsa doğrula işlemi sayesinde tespit edilip otomatik olarak indirilecektir.

Eğer oyunu Steam üzerinden satın aldıysanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Steam programını açın.
  • Kütüphane sekmesine gelin.
  • Sol kısımda yer alan arama kısmına Grand Theft Auto V yazın.
  • Sağ tıklayıp Özellikler diyin.

Özellikler penceresinde Yerel Dosyalar sekmesine gelerek Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneğine tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde eksik veya hatalı dosya varsa otomatik olarak inecektir.

Doğrulama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra oyunu tekrardan açmaya çalışın ve gta 5 açılmama sorunu ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Tüm bunlara rağmen sorun hâla devam ediyorsa Windows arama penceresine “Windows Update” yazarak güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

Güncelleme varsa mutlaka güncellemeleri tamamlayın. Bilgisayarınız güncel olmadığı durumlarda bu tarz problemler yaşayabilirsiniz.

GTA 5 oyununu sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Yönetici olarak çalıştırmak yaşadığınız sorunu ortadan kaldırabilir.

Gta 5 oyununu açarken çalışmayı durdurdu hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Gta 5 Çalışmayı Durdurdu Hatası – Kesin Çözümü başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın