Google Sürekli Olarak Duruyor Hatası Nasıl Çözülür?

Son zamanlarda sıkça rastlanan Google sürekli olarak duruyor hatası için ne yapabiliriz? Google neden sürekli duruyor bu sorunun çözümü var mı? diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Milyonlarca Android kullanıcısı bu sabah android çöktü mü, google neden sürekli duruyor sorusunun cevabı için internette araştırma yapmaya başladı.

Google sürekli duruyor hatası ile hemen hemen herkes bu aralar karşılaşmaya başladı. Öncelikle söylemek gerekirse bu hata küresel olarak yaşanmaktadır. Peki google sürekli duruyor hatası için ne yapabilir? İşte detaylar.

Google Sürekli Olarak Duruyor Hatası Nasıl Çözülür?

Sizde Google sürekli duruyor hatası ile karşılaşıyorsanız ve hatanın çözümü için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

Google sürekli duruyor hatası çözümü için öncelikle telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra Uygulamalar sekmesine dokunun.

Uygulamalar sekmesinde Uygulamaları Yönet bölümünden Google uygulamasına girin ve verileri temizleme işlemini gerçekleştirin.

Yukarıdaki yöntem işe yaramaz ise google sürekli duruyor hatası çözümü için yapacağınız bir diğer işlem Play Store önbelleğini ve verilerini silmek olacaktır.

Bunun için yine Uygulamalar sekmesine gelin karşınıza telefonunuzda kurulu olan uygulamaların listesi çıkacaktır. Buradan Play Store uygulamasını bulun ve içine girin. Ardından önbelleği temizle ve verileri temizle işlemini yapın.

Tüm bu yöntemler işe yaramazsa cihazınızı yeniden başlatın. Bunun için güç düğmesine uzun basın ve karşınıza çıkan menüden yeniden başlat seçeneğini seçin.

Google sürekli olarak duruyor hatası için telefonunuzu yeniden başladıktan sonra Ayarlar>Uygulamalar>Google Play Store uygulamasına girin ve durmaya zorla seçeneğine dokunun.

Bir diğer yöntem ise Güncellemeleri kaldır işlemini uygulamak olacaktır. Bunun için Ayarlar>Uygulamalar>Yönet>Google yolunu izleyin. Ardından Güncellemeleri Kaldır seçeneğine dokunun.

Bu hata ile karşılaşan android kullanıcıları cihazlarının bozulduğu düşüncesine kapıldılar. İnternet üzerinde android çöktü mü gibi araştırmalar yapılmaya başlandı.

Eğer sizde bu hatayı alıyorsanız panik yapmanıza gerek yok. Yaşanan bu sorun dünya genelinde tüm android kullanıcıları tarafından yaşanmaktadır. Google tarafından sorunun giderilmesini bekleyebilirsiniz.

Google durduruldu hatası için kesin bir çözüm yolu malesef bulunmuyor. Ancak yukarıdaki yöntemleri denemekte fayda var. Önbelleği temizleme veya verileri silme işlemleri bu hatadan kurtulmanız için etkili bir çözüm yolu olabilir.

Google sürekli olarak duruyor hatası küresel olarak yaşanan bir sorundur. Google şirketi yaşanan bu küresel sorundan dolayı resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Google resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda böyle bir hatanın yaşanmasından dolayı özür dilendiğini ve sürekli duruyor hatasını en kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını açıkladı.

İlerleyen günlerde Google yeni bir güncelleme ile yaşanan bu küresel sorunu çözeceğini umuyoruz. Yukarıdaki yöntemler işe yaramaz ise Google teknik ekibi tarafından sorunun çözülmesini beklemeniz gerekecektir.

Bu yazımızda sizler için google durmaya devam ediyor hatası neden kaynaklanmaktadır, çözümü nedir onlardan bahsettik. Umarım bu yazımız karşılaştığınız sorunu çözmede yardımcı olur.

Yorum yapın