Google İngilizce Oldu Nasıl Düzelir?

Google ingilizce oldu nasıl düzelir sorusuna cevap olarak ana sayfada sağ alt köşeden arama ayarları bölümüne giderek varsayılan dili değiştirin.

Google İngilizce Oldu Nasıl Düzelir?

Mobilde veya bilgisayarınızda Google arama motorunu açtığınızda ingilizce dilinde görüntüleniyorsa endişelenmenize gerek yok!

Bu yazımızda sizler için google ingilizce oldu nasıl düzelir sorusuna %100 çözüm ile yanıt vereceğiz.

Telefonda veya bilgisayarınızda tarayıcı farketmeksizin Google arama motorunun dili ingilizce olarak gözüküyorsa çözümü için şu adımları izleyin;

  • İnternet tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna “www.google.com” yazın.
  • Google ana sayfasında sağ alt köşeden Ayarlar bölümüne gelin.

googleyi türkçeye çevirme

Arama Ayarları sekmesine gidin. Burada sol kısımdan Diller bölümüne tıklayın. Ardından Türkçe dilini seçerek Kaydet butonuna tıklayın. Bazı tarayıcılarda menü yerleri değişiklik gösterebilir.

google dil ayarı gelişmiş

Daha gelişmiş sürümünü kullanıyorsanız Arama ayarları bölümünde sol kısımdan Diğer ayarlar sekmesine tıklayıp ardından Dil ve bölge bölümüne giriş yaparak Google’ın dilini Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz.

Telefonda Google’ı Türkçeye Çevirme

Telefonda Google uygulamasının dilini Türkçe olarak ayarlamak istiyorsanız şu adımları izleyin;

  • Google uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşeden profilinize dokunun.
  • Ayarlar bölümüne girin.

uygulama dilini türkçe yapma

Ayarlar bölümünde aşağı kısımda yer alan Dil ve bölge sekmesine dokunun. Ardından Arama dili seçeneğine basarak dili Türkçe olarak ayarlayın. Böylece Google artık Türkçe olarak gözükecektir.

Bu yazımızda google ingilizce oldu nasıl düzelir sorusuna hem telefonda hem de bilgisayarda nasıl yapılacağına dair detaylı bir şekilde cevap vermiş olduk. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Chrome bağlantınız gizli değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın