Google Chrome Kilitlendi Hatası Çözümü

Google Chrome kullanıcılarının yaşadığı “google chrome kilitlendi hatası, chrome adsız hatası, google chrome neden açılmıyor, chrome internete girmiyor, chrome açılmıyor” gibi sorunların çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Chrome kilitlendi hatası yaşayanlar çözümünü bulmak için internette araştırmaya başladı. Peki chrome internete girmiyor, chrome kilitlendi hatası nasıl çözülür?

Chrome Kilitlendi Hatası Çözümü

Google Chrome kilitlendi hatası, chrome internete girmiyor, chrome kitlendi, chrome adsız hatası çözümü için;

Öncelikle bilgisayarınızda yüklü Google Chrome tarayıcısına sağ tıklayın. Ardından Özellikler bölümüne girin.

chrome adsız hatası

Özellikler bölümüne girdikten sonra Hedef kısmına: –no-sandbox yazın. Ardından Google Chrome uygulamasını tekrardan başlatın.

google chrome açılmıyor hatası Eğer bu yöntemleri uyguladıktan sonra sorun ortadan kalkarsa hedef kısmına yazdığınız –no-sandbox kısmını silin ve kaydedin.

Bir başka çözüm yolu olarak Chrome Temizlik Aracı kullanabilirsiniz. Bunun için https://www.google.com/chrome/cleanup-tool adresini ziyaret edebilirsiniz.

Google Chrome tarayıcınızı güncelleyin. Tarayıcınız güncel değilse bu tip hatalar ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

Chrome güncellemesi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız işte detaylar. Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız ve güncelleme nasıl yapılır bilmiyorsanız öncelikle yapmanız gereken sağ üst köşede bulanan üç çizgiye basın ve Ayarlar bölümüne girin.

Ayarlar bölümüne girdikten sonra Google Chrome Hakkında yazısı göreceksiniz oraya tıklayın.

Buradan tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol edebilir. Güncel değilse güncelleme işlemi yapabilirsiniz.

chrome güncelleme nasıl yapılırChrome tarayıcınızda bulunan eklentilerden kaynaklı bir problem olabilir. Tarayıcınıza yüklediğiniz tüm eklentileri kaldırarak sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını kontrol edebilirsiniz.

Chrome kilitlendi hatası çözümü için CCleaner gibi temizlik araçlarını kullanabilirsiniz. Bunun için CCleaner resmi web sitesini ziyaret edebilir bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki versiyonu bulunmaktadır.

Chrome açılmıyor, chrome kilitlendi, chrome interneti açmıyor gibi şikayetleriniz varsa bilgisayarınızda yüklü antivirüs programı ile bilgisayarınızı tarayabilirsiniz.

Bazı zararlı yazılımlar internete girmenizi engelliyor olabilir. Chrome kilitlendi hatası için başka bir tarayıcıdan internete erişmeyi deneyin.

Chrome harici bir tarayıcıda internete erişimde herhangi bir problem yaşamıyorsanız kullandığınız chrome tarayıcısında problem olabilir.

Chrome tarayıcısını kilitlendi hatasından kurtulmak için bilgisayarınızdan kaldırın. Daha sonra bilgisayarınıza tekrardan kurun. Bu yöntemi uygulamak sorununuzu çözmeye yardımcı olabilir.

Bağlı olduğunuz ağda bir problem olabilir. Modeminizi kapatıp 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. İnternet tam olarak geldiğinde tarayıcıdan herhangi bir web sayfasını açmayı deneyin.

Sorunlu uygulamaları kaldırarak bu hatadan kurtulabilmeniz mümkün. Chrome’u açın. Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklayın. Ayarlar bölümüne girin. Ayarlar bölümünde alt kısımlarda bulunan Gelişmiş sekmesine tıklayın.

Burada karşınıza Sıfırla ve Temizle kısmı gelecek. Uyumsuz uygulamaları güncelleyin veya kaldırın seçeneğine tıklayın. Şayet bu yazıyı görmüyorsanız tarayıcınızda sorunlu bir uygulama yok demektir.

Chrome tarayıcısı hiç açılmıyorsa yapmanız gereken Ctrl + Alt + Delete kısayolunu kullanarak Görev yöneticisini açmak olacaktır. Kısayol yerine Windows arama penceresine Görev yöneticisi yazarak açabilirsiniz.

Görev yöneticisinde işlemler sekmesinin altında Google Chrome veya chrome.exe’yi bulun. Daha sonra üstüne gelerek sağ tıklayıp Görevi sonlandır seçeneğine basın.

Bu işlemi uyguladığınızda Chrome tarayıcısı bilgisayarınızda tamamen kapanacaktır. Bazı zamanlar tarayıcıyı veya herhangi bir uygulamayı kapattığınızda arkaplanda çalışmaya devam etmektedir.

Arkaplanda çalıştığı için tekrardan açmaya kalktığınızda açılmama gibi bir problem ile karşılaşabilirsiniz. Bu yöntemi uyguladığınızda arkaplandan chrome tarayıcısını tamamen kapatmış olacaksınız.

Bu yazımızda sizler için Chrome kilitlendi hatası, Chrome açılmıyor gibi sorunların çözüm yollarını paylaştık. Umarım bu yazımızdaki yöntemler hataları çözmenize yardımcı olur.

Tarayıcınızda bağlantınız gizli değil hatası yaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için Tarayıcıda Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın