Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme (Detaylı Anlatım)

Bilgisayarınızda sıklıkla Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız ve chrome kayıtlı şifreleri görme nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme (Detaylı Anlatım)

Google Chrome tarayıcısı üzerinde girmiş olduğunuz websitelerindeki chrome kayıtlı şifreleri görme işlemi nasıl gerçekleştirilir diyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Chrome tarayıcısını açın.
  • Sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayın.
  • Ardından Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Sol kısımda yer alan Otomatik Doldurma sekmesine giriş yapın.

chrome şifreleri görme

Otomatik doldurma sekmesine geldikten sonra karşınıza Şifreler, Ödeme yöntemleri, Adresler ve daha fazlası seçenekleri çıkacaktır.

Bu kısımdan Şifreler bölümüne tıklayın. Karşınıza açılan pencerede tarayıcınız üzerinde girmiş olduğunuz siteler gelecektir.

Girmiş olduğunuz sitelerin yanlarında kullanıcı adı ve şifre bulunmaktadır. Şifrenin yanında yer alan göster simgesine tıklayarak şifrenizi kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Şifrenizi görüntülemek için güvenlik açısından sizlerden Windows şifreniz istenecektir. Bu şifreyi girdikten sonra chrome kayıtlı şifreleri görme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

chrome kayıtlı şifreler

Sadece şifreleri görüntülemek ile kalmayıp kayıtlı olan şifrelerinizi istediğiniz gibi düzenleyebilir veya kaldırmak istediğiniz şifreleri kaldırabilirsiniz.

Otomatik doldurma sekmesinde ayrıyetten kayıtlı olan ödeme yöntemlerinizide görüntüleyebilmeniz mevcuttur.

Örneğin Chrome tarayıcısı üzerinden bir alışveriş sitesine girip kredi veya banka kartınız ile alışveriş yaptıktan sonra bilgileri kaydet seçeneğine tıkladıysanız Ödeme yöntemleri kısmında kayıtlı olan kartınızı görebilirsiniz.

Tarayıcı üzerinde ödeme yöntemlerini kaydetmek güvenlik açısından birçok soru işaretini beraberinde getiriyor. Bu yüzden bu tarz bilgileri kayıt altına almamak en doğru yol olacaktır.

Bilgisayarınıza henüz chrome tarayıcısını indirmediyseniz aşağıda yer alan adımları takip ederek kolaylıkla indirebilirsiniz.

  • Google Chrome adresini ziyaret edin.
  • Chrome’u indir butonuna tıklayın.

Bilgisayarınıza indirdiğiniz setup dosyasına çift tıklayın ve kurun. Yapmanız gereken başka herhangi bir işlem yoktur. Kurulum bittiğinde tarayıcınızı keyifle kullanabilirsiniz.

Chrome bağlantınız gizli değil hatası yaşıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın