Geçerli QR Kodu Algılanmadı Hatası (Çözümü)

Mobil cihazınızda geçerli qr kodu algılanmadı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Geçerli QR Kodu Algılanmadı Hatası (Çözümü)

Akıllı telefonunuzda QR kod okutmak istediğinizde geçerli qr kodu algılanmadı hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımızda yer alan adımları takip ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Kamera QR kodu okumuyor hatası birçok farklı nedenle ortaya çıkabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • Üzerinde çizik olan veya kötü tasarlanmış QR kod olabilir.
  • QR kodu algılayacak yeterli ışıklandırma olmayabilir.
  • Kameranızda odaklama sorunu olabilir.
  • Okutmuş olduğunuz QR kod bağlantısı geçersiz olabilir.

Yukarıda saymış olduğumuz nedenler ve bunun dışında birçok faktör bu sorunu yaşamanıza sebep olabilir. Okutmak istediğiniz QR kodun üzerinde herhangi bir çizik veya cisim varsa hata almanız oldukça yüksektir.

Telefonum QR kodu Okumuyor

QR kodu okuturken bulunduğunuz ortam karanlık olabilir. Düşük ışık koşullarında kameranız QR kodu algılamakta güçlük çekecektir. Bulunduğunuz ortamı yeteri kadar aydınlatarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Telefonum QR kodu okumuyor sorunu yaşıyorsanız kameranızda odaklama problemi olabilir. Kameranızı QR koda yaklaştırın ve telefonunuzun ekranına bir kere dokunarak kameranızın odaklanmasına yardımcı olun.

Son model telefonlarda qr kodu okutmak istediğinizde kamera otomatik olarak algılamakta ve odaklanmaktadır. Ancak bazı telefon modellerinde bu işlemi manuel yani el ile yapmanız gerekebilir. Kameranızı qr koda tutun ardından ekranınızın ortasına bir kere dokunarak odaklama işlemini gerçekleştirin.

Son olarak okutmaya çalıştığınız QR kod bağlantısı geçersiz olabilir. QR kodu okuttuğunuzda sizi yönlendireceği adres silinmiş veya değişmiş olabilir. Böyle bir durumda kamera QR kodu okumuyor gibi sorunlar meydana gelebilmektedir.

Bu yazımızda sizlere geçerli qr kodu algılanmadı hatası neden kaynaklanır ve çözümü için neler yapabiliriz ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlk oyum karekod okutma nasıl yapılır bilmiyorsanız İlk Oyum Karekod Okutma Nasıl Yapılır? (2023) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın