Garry’s Mod Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda Garry’s Mod adlı oyun yüklü ise ve Garry’s Mod açılmama sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Garry’s Mod Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda yüklü olan Garry’s Mod oyununu açmaya çalıştığınızda Garry’s Mod açılmama sorunu ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Yukarıda yer alan programları bilgisayarınıza sırasıyla indirin ve ardından kurulumlarını gerçekleştirin. Ardından aşağıdaki yolu izleyin.

  • Steam programını açın.
  • Kütüphane sekmesine gelin.
  • Sol kısımda bulunan arama kısmına “garry” yazın.
  • Garry’s Mod oyununa sağ tıklayın.
  • Özellikler penceresini açın.

garry's mod açılmıyor

Özellikler penceresinde Yerel Dosyalar kısmına gelin ve Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde oyun içerisinde eksik veya hatalı dosya varsa otomatik olarak tespit edilip yüklenecektir.

Dosyaları doğrulama işlemini tamamladıktan sonra oyuna girmeye çalışın ve Garry’s Mod açılmama sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa Yerel Dosyalar kısmında yer alan Göz at… butonuna tıklayın. HL2.exe dosyasına sağ tıklayıp Özellikler diyin.

garrys mod directx hatası

Özellikler kısmında Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyin ve uygula ardından tamam diyerek pencereyi kapatın. Tekrardan oyuna giriş yapmayı deneyin herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer işe yaramadıysa Uyumluluk modu kısmını Windows 8 olarak değiştirin ve uygula diyerek pencereyi kapatın. Ardından Garry’s Mod açılmama sorunu ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Otomatik driver yükleme nasıl yapılır bilmiyorsanız Otomatik Driver Yükleme Nasıl Yapılır? – [Detaylı Anlatım] başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın