E Okulda Öğrenci Bulunamadı Hatası (2024)

E okulda öğrenci bulunamadı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

E Okulda Öğrenci Bulunamadı Hatası (2024)

Tarayıcınızdan E-Okul sistemine giriş yapmak istediğinizde e okulda öğrenci bulunamadı hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz demektir.

Girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunamadı gibi sorunlar ile karşılaşıyorsanız bu durum birçok nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • T.C. Kimlik numarasının yanlış veya eksik girilmesi
  • Okul numarasının doğru girilmemesi
  • Başka bir okula yeni nakil olunması

E okul kayıtlı öğrenci bulunamadı Ne demek

E-okul sistemine giriş yaparken kullanıcı bilgilerinizi yanlış girdiğiniz takdirde e okul kayıtlı öğrenci bulunamadı uyarısı ile karşılaşırsınız. Böyle bir durumda yapmanız gereken T.C. kimlik numaranızı ve okul numaranızı doğru ve eksiksiz bir şekilde girmektir.

Sisteme giriş yapmak istediğinizde T.C. kimlik numaranız ve okul numaranızı doğru girdiğiniz hâlde sorun yaşıyorsanız okul numaranız değişmiş olabilir. Bu gibi durumlarda okul yetkilileri ile irtibata geçmeniz en sağlıklı yol olacaktır.

Eğer yeni bir okula nakil işlemi gerçekleştirdiyseniz ve eski okulunuzdaki kaydınız silindiyse ‘E okul girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunamadı‘ uyarısı ile karşılaşmanız olasıdır.

Nakil olduğunuz için muhtemelen öğrenci numaranız değişmiştir. Nakil yaptırdığınız okulunuza giderek yeni öğrenci numaranızı öğrenebilirsiniz. Yeni öğrenci numaranızı öğrendikten sonra e-okul sistemine giriş yapmayı deneyin.

Yaşadığınız sorun yoğunluktan kaynaklı sistemsel bir hata olabilir. Böyle bir durumda sorunun giderilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz birşey yoktur. Farklı bir zaman diliminde sisteme tekrardan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere e okulda öğrenci bulunamadı hatası neden kaynaklanır ve çözümü için neler yapabiliriz ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Ais Ösym sayfasına bir türlü giremiyorsanız yaşadığınız bu sorunu çözmek için Ais Ösym Giremiyorum Ne Yapmalıyım? (Detaylı Anlatım) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

“E Okulda Öğrenci Bulunamadı Hatası (2024)” üzerine 4 yorum

  1. 3Cocugum var üçünün de bilgilerini doğru girdiğim halde e okul A elkliyemiyirum .hata veriyor okul numaraları aynı bütün bilgileri tekrar tekrar kontrol edip doğru girdiğim halde almıyor silip tekrar yüklüyorum yine olmuyor okul açıldığından beri aynı sorun bir an önce çözülmesini istiyorum

    Yanıtla
  2. Ara tatile girdiğimiz gün 2 çocugumunda eokuluna giremiyorum sildim yükledim,telefonu dahi güncelledim.ipatden başka telefonlardan da girmeyi denedik.Olmuyor!!kayıt bulunamadı diyor.Cocuklarımın sınıf arkadaşların da da aynı sorun var.Sınavlar başlamadan sorununun çözülmesini istiyoruz.

    Yanıtla
Yorum yapın