E Fatura Web Socket Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda e fatura web socket açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için Java’nın en son sürümünü indirmeniz gerekmektedir.

E Fatura Web Socket Açılmıyor (Çözümü)

Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda e fatura web socket açılmıyor ise çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımızda yer alan adımları takip ederek bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Öncelikle bu tarz dosya türlerini neden açamadığınızı sizlere söyleyelim. JNLP tarzı dosya türlerini bilgisayarınıza açmanız için Java programının en son sürümünün yüklü olması gerekmektedir.

Bilgisayarınızda herhangi bir Java programı bulunmuyorsa veya eski bir sürümü kullanıyorsanız dosyaları açmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle aşağıdaki adımları izleyerek Java’nın en son sürümünü bilgisayarınıza indirip kurmalısınız.

jnlp dosyası açma

Bilgisayarınıza Java’nın en son sürümünü indirmek için site içerisinde işletim sisteminizi seçmeniz gerekmektedir. Genellikle Windows kullanıldığı için Windows üzerinden anlatmaya devam edelim.

Java programını bilgisayarınıza başarılı bir şekilde kurduysanız şimdi EfaturaWebSocket.jnlp dosyasını açmak için şu adımları izleyin;

  • EfaturaWebSocket.jnlp dosyasına sağ tıklayın.
  • Birlikte aç seçeneğini seçin.
  • Ardından Diğer Uygulamalar diyin.

jnlp dosyası nasıl açılır

Alt kısımda bulunan “Bu kişisel bilgisayarda başka bir uygulama arayın” seçeneğine tıklayın. Daha sonra C:\Program Files\Java yolunu izleyin ve içerisinde yer alan javaws dosyasını seçin.

Java’nın yüklü olduğu konum değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer yazımızdaki yönergeleri takip ettiğinizde Java klasörünü bulamadıysanız C:\Program Files (x86)\Java yolunu kontrol edin.

Böylece artık bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz EfaturaWebSocket.jnlp dosyasını herhangi bir sorun ile karşılaşmadan rahatlıkla açabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere e fatura web socket açılmıyor sorunu nasıl çözülür detaylıca ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

UYAP konfigürasyon hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için UYAP Konfigürasyon Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum yapın