e-Devlet 4a Hizmet Dökümü Hatası Çözümü

e-Devlet’e giriş yaparak 4A Hizmet Dökümü almaya çalışırken e devlet 4a hizmet dökümü hatası, 4a uzun vade hizmetiniz bulunmamaktadır hatası, 4a hizmet dökümü hatası gibi sorunlar ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

e-Devlet 4a Hizmet Dökümü Hatası Çözümü

e-Devlet içerisinde 4A hizmet dökümü almak istediğinizde karşılaştığınız e devlet 4a hizmet dökümü hatası nasıl çözülür? Bu sorunun bir çözümü var mı?

SGK Hizmet Dökümü Nerelerde Kullanılır?

e-Devlet üzerinden SGK hizmet dökümü için en çok kullanılan işlemler:
 
  • Emekli maaşı hesaplama ve sorgulama
  • SGK borçları sorgulama işlemleri
  • Emeklilik sorgulama
  • Mahkeme işlemleri
  • Vize alma işlemleri
  • İkramiye hesaplama
  • Kıdem hesaplama

e-Devlet üzerinden 4A Hizmet dökümü alırken e devlet 4a hizmet dökümü hatası veya 4a uzun vade hizmetiniz bulunmamaktadır hatası ile karşılaşıyorsanız muhtemelen e-Devlet üzerinde bakım ve güncelleme çalışması olabilir. Bu hatanın kaynağı siz olmayabilirsiniz.

e devlet 4a hizmet dökümü hatası çözümü için farklı bir tarayıcıdan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 
Bu yöntem işe yaramaz ise karşılaştığınız hatanın üzerinden yarım saat sonra tekrar deneyebilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

SGK Hizmet dökümü nasıl alınır diye soruyorsanız işte cevabı. SGK Hizmet Dökümü alabilmek için ilk olarak https://www.turkiye.gov.tr adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir.
 
Daha sonra e-Devlet’e giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan arama penceresine “Sosyal Güvenlik Kurumu” yazarak aratın.
 
Sosyal Güvenlik Kurumu sekmesinden sağ üst kısımda bulunan Barkodlu Belge Oluştur butonuna basın. Barkodlu Belge Oluştur dedikten sonra SGK onaylı üzerinde barkodu bulunan hizmet dökümü çıktısını alabilirsiniz.
Yorum yapın