Driver Power State Failure Hatası – Nasıl Çözülür?

Driver power state failure hatası neden karşımıza çıkar ve bu hatanın çözümü için neler yapabiliriz diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Driver Power State Failure Hatası – Nasıl Çözülür?

Bilgisayarımızda karşımıza çıkan driver power state failure hatası ile karşılaşmamak için yapmamız gerekenlerden önce bu sorunun neden kaynaklandığından bahsedelim.

Driver power state failure hatası yaşıyorsanız öncelikle bilmeniz gereken bilgisayarınıza yüklediğiniz bir sürücüden kaynaklanıyor olmasıdır.

Bilgisayarınıza en son yüklediğiniz sürücüleri tespit edip sorunlu olanları kaldırmanız gerekmektedir. Bunun içinde Aygıt yöneticisi penceresini açmanız gerekiyor.

Windows arama çubuğuna Aygıt yöneticisi yazarak bilgisayarınızda yüklü sürücülerin gösterildiği pencereye ulaşabilirsiniz.

Aygıt yöneticisi penceresinde hatalı sürücüleri tespit edip kaldırın. Hatalı olan sürücülerin yanında sarı uyarı işareti yer almaktadır.

Sarı uyarı işaretli yani sorunlu sürücüleri bilgisayarınızdan başarılı bir şekilde kaldırdığınızdan emin olduktan sonra drive power state failure hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Aygıt yöneticisinden kaldırılan sürücülerin bazı zamanlar dosya kalıntıları kalabiliyor. Bunun için CCleaner adlı programı kullanabilirsiniz.

CCleaner programı sayesinde detaylı ve derin bir temizlik yaparak en ufak bir dosya parçası bile kalmadan istediğiniz programları veya sürücüleri kaldırabilirsiniz.

CCleaner programını bu adresten bilgisayarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Driver power state failure hatası çözümü için son yüklediğiniz ve hatalı sürücüleri kaldırmak yeterli olmayabilir. Bu sorun birçok durumdan kaynaklanabilir.

Bu hata ile karşılaşmamak için klasik çözüm yolunu deneyebilirsiniz. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak bu hatadan kurtulabilirsiniz.

Bilgisayarınızda yüklü olan virüs yazılımını geçici bir süre devredışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Virüs yazılımını devredışı bırakmak driver power state failure hatası çözümü için etkili bir yol olabilir.

Aygıt yöneticisinde yer alan sürücülerinizi güncellemeyi deneyebilirsiniz. Güncel olmayan sürücüleri tespit edip en güncel hale getirdikten sonra muhtemelen artık driver power state failure hatası windows 10 sorunu yaşamayacaksınız.

Windows bilgisayarınızda bu ağa bağlanılamıyor hata mesajı ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Windows 10 Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın