Dosya Virüslü ve Zararlı Yazılım İçeriyor Hatası – Kesin Çözümü

Windows kullanıcısı iseniz ve internet üzerinden herhangi bir dosya indirme işlemi yaptığınızda dosya virüslü olduğundan veya istenmeyecek yazılım içerdiğinden hatası ile karşılaşıyorsanız ne yapmalısınız.

Eğer bu hata ile karşılaşıyorsanız ve çözüm yolunu arıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Dosya Virüslü ve Zararlı Yazılım İçeriyor Hatası – Kesin Çözümü

Windows bilgisayarlarda yazılım ile birlikte gelen antivirüs programı sayesinde bilgisayarımızı tehlikeli dosyalardan koruyoruz.

İnternet üzerinden bir oyun veya herhangi bir dosya indirmeye kalktığımızda dosya virüslü olduğundan veya istenmeyecek yazılım içerdiğinden hatası ile karşı karşıya kalıyoruz.

Tarayıcınızdan herhangi bir dosyayı indirmek istediğinizde dosya virüslü ve zararlı yazılım içeriyor hatası ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken çok basit bir yöntem mevcuttur.

Öncelikle internet üzerinden bir programı veya oyunu bilgisayarımıza indirmek istediğimizde Windows 10 ile birlikte gelen antivirüs programı zararlı yazılımları engellemektedir.

Peki dosya virüslü olduğundan veya istenmeyecek yazılım içerdiğinden hatası ile karşılaşmamak ve indirmek istediğimiz dosyayı başarılı bir şekilde bilgisayarımıza indirmek için ne yapmalıyız.

Yöntem çok basit Windows arama çubuğuna Windows Güvenliği yazın. Ardından sol menüde yer alan Virüs ve tehdit koruması sekmesine giriş yapın.

Daha sonra Virüs ve tehdit koruması başlığı altında bulunan Ayarları yönet kısmına tıklayın.

Açılan sayfada en üstte yer alan Gerçek zamanlı koruma ayarını pasif hale getirin. Bu işlemi uyguladığınızda bilgisayarınız güvensiz hale gelecektir. O yüzden bu işlemi önermiyoruz.

Gerçek zamanlı koruma ayarını kapattıktan sonra indirmek istediğiniz dosyayı başarılı bir şekilde indirebilirsiniz.

Gerçek zamanlı koruma ayarı pasif durumda olduğu için artık dosya virüslü olduğundan veya istenmeyecek yazılım içerdiğinden hatası almayacaksınız.

Whatsapp üzerinden gelen fotoğraf ve videoları indirmekte sorun yaşıyorsanız çözümü için Whatsapp Fotoğraf İndirme Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın