DiziBOX Kapandı Mı 2023 (Bilgi)

Arama motorunda dizibox kapandı mı 2023 konusunu araştırıyor ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın geri kalan kısmını okuyabilirsiniz.

DiziBOX Kapandı Mı 2023 (Bilgi)

Bu yazımızda sıkça araştırılan ve merak konusu olan dizibox kapandı mı 2023 konusuna detaylı bir şekilde değineceğiz. Bu konuyu araştırıyor ve bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Dizibox kapandı mı sorusuna yanıt vermek gerekirse evet bu siteye artık erişim sağlanamamaktadır yani kapalıdır.

Nedenine gelecek olursak hepinizin bildiği gibi bu tarz siteler telif hakları ihlalini çiğnemektedir. Telif hakları olan dizi ve filmlerin bu sitede yayınlanması dolayısıyla mahkeme kararı ile site erişime kapanmıştır.

Dizibox sitesi kapanmıştır ancak yeni bir adrese geçip geçmediği konusunda herhangi bir bilgimiz yoktur. İnternette ufak bir araştırma yaparak bu durumu öğrenebilmeniz mümkündür.

İnternet ortamında Dizibox sitesi pekçok websitesi barınmaktadır. Bu websitelerinden bazıları şu şekildedir;

  • Dizigom
  • Dizipal
  • Yabancıdizi

Bunun gibi sayısını bilmediğimiz birçok telif hakkı ihlali yapan websiteleri mevcuttur. Bu sitelerde aynı Dizibox sitesi gibi mahkeme kararıyla kapanmaktadır. Ancak bazı siteler örneğin Dizipal bu durumun önüne geçebilmek adına sürekli adres değişikliğine gitmektedir.

Adres değişikliği konusunu biraz daha açmak gerekirse mahkeme kararıyla kapanan internet adresinin yerine alternatif bir adres daha açmaktadırlar.

Örneğin örnekfilm1.com sitesinin erişime kapandığını düşünelim. Bunun önüne geçebilmek için örnekfilm2.com adında yeni bir domain alarak kullanıcılarına dizi ve filmleri sunmaya devam etmektedirler.

Böylece bir konumuzun daha sonuna geldik. Dizibox kapandı mı 2023 konusu hakkındaki olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Samsung TV’nizde internetten film izleme sorunu yaşıyorsanız çözümü için Samsung TV İnternetten Film İzleme Sorunu başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın