Samsung TV İnternetten Film İzleme Sorunu

Evinizde samsung tv internetten film izleme sorunu yaşıyorsanız bunun nedenlerini ve çözümü için neler yapabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Samsung TV İnternetten Film İzleme Sorunu

Bu yazımızda Samsung akıllı televizyon sahiplerinin yaşamış olduğu samsung tv internetten film izleme sorunu konusuna detaylı bir şekilde değineceğiz.

Samsung Smart TV’ye sahipseniz ve televizyonun tarayıcısı üzerinden film izlemek istediğinizde sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunu yaşamanızın nedenleri şu şekilde olabilir;

  • Tarayıcınız videoları açmayı desteklemiyor olabilir. (Java destekli olmayabilir)
  • İnternet bağlantınızda sorunlar yaşıyor olabilirsiniz.
  • Tarayıcınız güncel olmayabilir.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Samsung Smart TV’lerin özellikle eski modellerinde yer alan internet tarayıcısı java destekli değildir. Bu nedenden dolayı tarayıcı üzerinde girmiş olduğunuz film sitelerinde videoları açmanız mümkün olmayacaktır.

Televizyonda internetten film izleyemiyorum

Bu durumu çözmenin bir yolu yok mu diye soracak olursanız Samsung TV’nizin uygulama mağazasında farklı bir tarayıcı yer alıyorsa bunu indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Bir diğer çözüm yolu olarak izlemek istediğiniz filmleri bilgisayarınıza indirdikten sonra flash diske kaydedip ardından televizyonunuza takarak izleyebilirsiniz.

Televizyonunuz yeni bir model ise ve tarayıcınız filmleri ve videoları açmanızı desteklediği hâlde sorun yaşıyorsanız internet bağlantınızı kontrol edin. Modeminizi kapatıp açarak sorunun çözülüp çözülmediğini teyit edin.

Samsung TV’nizde kullanmakta olduğunuz tarayıcınız güncel olmayabilir. Televizyonunuzda yer alan uygulama mağazası içerisinden güncelleme işlemini yapabilir ve öyle deneyebilirsiniz.

Samsung tv internetten film izleme sorunu yaşıyorsanız bu durumu çözmeniz adına sizlere son bir çözüm yolu sunmak gerekirse biraz maliyetlide olsa Android Box satın alabilirsiniz.

Android Box sayesinde televizyonunuz Android işletim sistemine sahip bir arayüze sahip olacak ve buradan dilediğiniz film ve dizileri kolaylıkla izleyebileceksiniz.

Samsung TV’nizde Exxen uygulaması açılmıyor ise çözümü için Samsung TV Exxen Açılmıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın