Disney Plus Açılmıyor Sorunu – Nasıl Çözülür?

Disney platformuna giriş yapmak istediğinizde disney plus açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Disney Plus Açılmıyor Sorunu – Nasıl Çözülür?

Disney platformuna bir türlü erişemiyorsanız ve disney plus açılmıyor diyorsanız lafı hiç uzatmadan çözüm yollarından bahsedelim.

Öncelikle yapmanız gereken internet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır. Eğer ev ortamında internete bağlıysanız modeminize reset atın.

Modeminizi güç tuşundan kapatın ve 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerindeki tüm ışıklar yandıktan sonra disney platformuna giriş yapmayı deneyin ve disney plus giriş sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer VPN kullanıyorsanız geçici bir süre devre dışı bırakın ve Disney platformuna öyle giriş yapmayı deneyin.

Disney Plus platformu Türkiye’de yeni hizmet vermeye başladığından dolayı sistemde yoğunluk olabilir. Bu gibi bir durumda açılmama veya giriş problemleri yaşanabilmektedir.

Disney Plus TV’de Açılmıyor

Televizyonunuzda Disney uygulaması yüklü ise ve açmak istediğinizde Samsung TV Disney Plus açılmıyor problemi ile karşılaşıyorsanız uygulamayı silip tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

  • Samsung Smart TV kumandasından menü tuşuna basın.
  • Menüden Ağ bölümüne gelin.
  • Ağ Durumu sekmesine girin.
  • Ağ durumu penceresinde alt kısımda IP Ayarları butonuna tıklayın.

Samsung TV Disney Plus açılmıyor

IP ayarları bölümünde yer alan dns kısmına yazımız içerisinde yer alan dns adresini girebilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden bulduğunuz veya diğer cihazlarınızda kullanmış olduğunuz dns adreslerinide girebilirsiniz.

Disney plus tv de açılmıyor sorunu yaşıyorsanız televizyonunuz eski model olabilir veya desteklemiyor olabilir. Televizyonun uygulama mağazasında disney plus uygulamasını göremiyorsanız desteklemiyor demektir.

Disney platformuna bir türlü erişemiyorsanız bilgisayarınızın, televizyonunuzun veya mobil cihazınızın DNS adreslerinizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Aşağıda yer alan Cloudflare DNS adreslerini kullanabilirsiniz.

  • 1.1.1.1
  • 1.0.0.1

Disney Plus Mobil Veri Açılmıyor

Akıllı telefonunuzda Disney uygulamasını açmak istediğinizde disney plus mobil veri açılmıyor sorunu yaşıyorsanız internetinizi kontrol edin. İnternet paketiniz bitmiş olabilir veya mobil verinizin çekim gücü düşük olabilir.

Bulunduğunuz noktada mobil veri çekim gücü düşük ise disney plus mobil veri açılmıyor problemi ile karşı karşıya kalmanız mümkündür.

Disney Plus Müşteri Hizmetleri

Disney Plus uygulamasında yaşadığınız sorunu çözemiyorsanız disney plus müşteri hizmetleri yolunu izleyebilirsiniz.

Eğer Türkiye’den arama yapıyorsanız numaranın başına +90 eklemeyi unutmayın. Türkiye alan kodunu girerek aradığınızda Türkçe olarak destek alabilirsiniz.

Disney Plus hesabınıza giriş yapmaya çalışırken hata alıyorsanız hesabınız bloke olmuş olabilir. Hesabınız bloke olduysa Disney Plus | Destek adresine giriş yapın.

Sayfanın en alt kısmında bulunun Bizimle Sohbet Edin veya Bizi Arayın seçeneklerinden birini seçerek iletişime geçin.

Disney Plus müşteri hizmetleri ile iletişime geçtikten sonra disney plus açılmıyor sorununuzu dile getirebilir çözüme kavuşturabilirsiniz.

Disney plus ödeme hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Disney Plus Ödeme Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın