De Da Yazım Hatası Bulucu (Kullanım Rehberi)

Bilgisayarda veya telefonda de da yazım hatası bulucu nasıl kullanılır bilmiyorsanız yazımız içerisinde yer alan adımları takip edebilirsiniz.

De Da Yazım Hatası Bulucu (Kullanım Rehberi)

Bu yazımızda internette çokça araştırılan de da yazım hatası bulucu konusuna detaylı bir şekilde değineceğiz. Bu konuyu araştırıyor ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız tam yerindesiniz.

Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar artık günlük hayatımızın bir parçası oldu. Durum böyle olunca artık resmi işlemlerimizi bile dilekçe olsun diğer tür yazışmalar olsun telefon veya bilgisayarlarımızdan hallediyoruz.

Özellikle okul ödevlerinde veya resmi bir yazı yazarken de veya da bağlacının ayrı mı yoksa bitişik mi yazılacağı konusunda kafa karışıklığı yaşayabiliyoruz. Bu noktada devreye yazım hatası bulucu siteler giriyor.

Yazım hatası bulucu siteleri sayesinde bu tarz sorunlarımızı çözmek daha kolay hâle gelebiliyor. Sizler için en iyi yazım hatası bulucu siteyi baz alarak nasıl kullanacağınız konusunda bir rehber hazırladık.

Bilgisayar veya telefon kullanıyorsanız şu adımları takip edin;

De da yazım kuralı

Açılan sayfada de veya da bağlacının yanlış yazıldığını düşündüğünüz bir cümleyi gerekli kutucuğa yazın ve ardından Denetle butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar basit. Sitenin algoritması size otomatik olarak hangi bağlacın nerede yanlış yazıldığına dair bilgi verecektir.

Yazdığınız cümlede eğer bağlaç hatası var ise kırmızı renkte gözükecektir. Eğer cümlede herhangi bir bağlaç hatası gözükmüyor ise hata bulunamadı şeklinde bir mesaj sizlere iletilecektir.

Bu siteyi hem bilgisayarınızda hem de telefonunuzda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kullanmış olduğunuz tarayıcınızı açarak gerekli adrese gitmek ve hatalı cümleyi yazıp denetle butonuna tıklamak olacaktır.

Böylece de da yazım hatası bulucu konusunu az ve öz bir şekilde sizlere anlatarak bitirmiş olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi veya yazımız içerisindeki site dışında daha kaliteli siteler olduğunu düşünüyorsanız yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram’da hikayeye müzik eklemek isterken sorun yaşıyorsanız çözümü için Instagram Müzik Ekleme Sorunu (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın