CS GO Mouse Gözükmüyor Sorunu – Nasıl Çözülür?

Counter Strike Global Offensive oyunu bilgisayarınızda yüklü ise ve oyuna girdiğinizde cs go mouse gözükmüyor diyorsanız yazımızın devamını okuyun.

CS GO Mouse Gözükmüyor Sorunu – Nasıl Çözülür?

Herkesin severek oynadığı Counter Strike Global Offensive oyununu oynayan kullanıcıların bazıları cs go mouse gözükmüyor sorunu yaşayabiliyorlar.

Peki bu sorunu çözmek için neler yapmalıyız bu sorunu ortadan nasıl kaldırabiliriz diye soracak olursanız aşağıdaki adımları izleyin.

  • Steam programını açın.
  • Kütüphane kısmına gelin.
  • Arama kısmına “Counter Strike Global Offensive” yazın.
  • Sağ tıklayıp Özellikler penceresini açın.

cs go mouse sorunu

Özellikler penceresinde Yerel Dosyalar sekmesine gelin ve “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna basın. Bu işlemi gerçekleştirerek oyunda eksik veya hatalı dosya varsa onarmış olacaksınız.

İşlem bittikten sonra oyuna tekrardan giriş yapmaya çalışın ve cs go mouse imleci gözükmüyor problemi yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa Counter Strike Global Offensive oyununu bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyin.

  • Steam Kütüphanesine gelin.
  • Arama kısmına “Counter Strike Global Offensive” yazın.
  • Sağ tıklayıp Yönet > Kaldır seçeneğine tıklayın.

Oyunu bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra tekrardan yükleyin ve oyunu açın. Ardından cs go mouse gözükmüyor sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmediyse bilgisayarınızın çözünürlüğünü değiştirmeyi deneyin. Bunun için Windows 10 kullanıcısı iseniz masaüstünde sağ tıklayıp Görüntü Ayarlarına girin.

cs go ekran çözünürlüğü

Açılan sayfada ekran çözünürlüğü yazan kısımdan bilgisayarınızın ekranına uygun çözünürlüğü seçip uygulayın. Ardından oyuna giriş yaparak cs go mouse sorunu ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Yine aynı sorunla karşılaşıyorsanız Windows arama penceresine Aygıt Yöneticisi yazın veya klavyenizden Ctrl + Alt + Del tuşları ile açın.

Aygıt yöneticisinde Görüntü bağdaştırıcıları sekmesi altında yer alan ekran kartınıza sağ tıklayın ve Sürücüyü Güncelleştir diyin.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde internet üzerinden eğer varsa ekran kartınızın en güncel sürümünü bilgisayarınıza indirecektir.

CS GO Nasıl İndirilir?

CS GO bilgisayara nasıl indirilir bilmiyorsanız öncelikle Steam programına ihtiyacınız vardır. Aşağıda yer alan adımları takip ederek indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Steam adresine girin.
  • Steam’i yükleyin butonuna tıklayın.

Bilgisayarınıza indirdikten sonra programı kurun. Program kurulduktan sonra Steam hesabınız varsa giriş yapın yoksa hesap oluşturun.

Ardından Kütüphane kısmına gelerek arama kutusuna “Counter Strike Global Offensive” yazın ve oyunu bilgisayarınıza indirin.

CS GO siyah ekran sorunu yaşıyorsanız çözümü için CS GO Siyah Ekran Sorunu – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın