CS 1.6 Assertion Failed Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Counter Strike 1.6 sürümü yüklü ise ve cs 1.6 assertion failed hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

CS 1.6 Assertion Failed Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda Counter Strike 1.6 oyununu oynayan kullanıcıların yaşamış olduğu cs 1.6 assertion failed hatası konusuna çözüm yolları ile birlikte değineceğiz. Bu hata ile karşılaşıyorsanız doğru yerdesiniz.

Birinci Yöntem

Oyunu başlatırken “Assertion failed!” hata penceresi karşınıza çıkıyorsa çözümü için şu adımları izleyin;

  • Steam’i açın.
  • Kütüphane sekmesine gelin.
  • Sol bölümden Counter Strike 1.6 oyununa sağ tıklayın Özellikler diyin.
  • Açılan pencerede Betalar bölümüne girin.

counter strike 1.6 assertion failed error

Bu kısımda sizleri açılır bir menü karşılayacaktır. Bu açılır menü sizlerde muhtemelen None(Hiçbiri) şeklinde seçilidir. Açılır menüyü açın ve “beta – beta” seçeneğini seçin.

Yukarıdaki görselde de olduğu gibi bu kısmı “beta – beta” olarak ayarladıktan sonra oyunu tekrardan açmayı deneyin. Muhtemelen artık hata almadan oyunu başlatabileceksiniz.

İkinci Yöntem

Sorun hâlen devam ediyorsa Steam üzerinden oyunun dosya bütünlüğünü doğrulamayı deneyin. Bunu yapabilmek için şu adımları takip edin;

  • Steam’i başlatın.
  • Kütüphane bölümüne girin.
  • CS 1.6 oyununa sağ tıklayıp Özellikler diyin.
  • Yerel Dosyalar sekmesine tıklayın.

cs 1.6 oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama

Yerel Dosyalar sekmesinde yukarıda yer alan görselde olduğu gibi Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula şeklinde bir buton göreceksiniz. Bu butona basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Ardından oyunu tekrardan açmayı deneyin muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır.

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmiyorsa CS 1.6 oyununu bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyin. Bu birçok sorunu çözmede etkili bir yol olabilir.

Böylece cs 1.6 assertion failed hatası çözüm yollarının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

CS2 oyununda atolye haritalarını nasıl açabileceğinizi bilmiyorsanız CS2 Atölye Haritaları Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın