CloudFlare 522 Hatası Nedir? – Connection Timed Out Hatası Çözümü

Bir websitesine giriş yapmak istediğinizde karşınıza cloudflare 522 hatası çıktığında ne yapacaksınız. Bu hatanın bir çözüm yolu var mıdır. Bu sorularınızın cevapları için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Herhangi bir internet sitesine erişmek istediğinizde error 522 hatası veya connection timed out hatası karşınıza çıkabilir. Endişe etmenize gerek yok aşağıdaki çözüm yollarını uygulayarak bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

CloudFlare 522 Hatası Nedir? – Connection Timed Out Hatası Çözümü

Daha önce hiç cloudflare nedir diye araştırma yaptınız mı? Eğer merak ediyorsanız sizler için öncelikle CloudFlare nedir ondan bahsedelim.

CloudFlare, web sitenizin açılış hızını arttırmaya ve genel olarak performansını yükseltmeye yarayan bir hizmettir. Ayrıca bu hizmet içerisinde DDoS saldırılarına karşı koruma sağlayan bir sistemde mevcuttur.

CloudFlare, error 522 veya connection timed out hatası bağlantının zaman aşımına uğramasından kaynaklı bir problemdir.

Error 522 hatası çözümü için birşey yapmanıza gerek yoktur. Çünkü connection timed out hatası sizden kaynaklı bir problem değildir.

Connection timed out hatası veya error 522 hata kodu sunucudan kaynaklı bir sorun olduğunu gösterir. Sunuculardaki sorunun giderilmesini beklemeniz gerekir.

Bu hatayı giderebilmek için modeminizi kapatıp açmak etkili bir çözüm yolu olabilir. Yanlış duymadınız modemi kapatıp açmak birçok hatayı çözmede etkili bir yoldur.

Bir websitesine giriş yaparken error 522 hatası ile karşılaşıyorsanız güvenlik duvarı sayfayı engelliyor olabilir. Bunun için bilgisayarınızın güvenlik duvarını kapatmayı deneyebilirsiniz.

Windows 10 Güvenlik Duvarı Nasıl Kapatılır?

Windows 10 bilgisayara sahipseniz ve güvenlik duvarı nasıl kapatılır bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle Windows 10 başlat simgesine tıklayın ardından Ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra Güncelleştirme ve Güvenlik sekmesine gelin.

windows 10 güvenlik duvarı kapatma

Daha sonra Güncelleştirme ve Güvenlik sayfasından Windows Güvenliği sekmesine giriş yapın.

win10 güvenlik duvarı kapatma

Windows Güvenliği sayfasından Güvenlik duvarı ve ağ koruması’nı seçin.

windows güvenlik duvarı

Güvenlik duvarı ve ağ koruması sekmesine giriş yaptıktan sonra bir ağ profili seçin.

Daha sonra Açık yazan ayarı Kapalı duruma getirin. Böylece Windows 10 bilgisayarınızın güvenlik duvarı kapatma işlemini gerçekleştirmiş olcaksınız.

Güvenlik duvarını kapatmak cloudflare 522 hatası çözümü için etkili bir yol olabilir. Güvenlik duvarınız kapalı durumdayken web sayfasına tekrardan giriş yapmayı deneyin.

Eğer website sahibi siz iseniz sunucunuzdan kaynaklı bir problem olabilir. Bunun için hosting satın aldığınız firma ile iletişime geçmeniz gerekir.

KeepAlive özelliği devre dışı kalmış olabilir. Bunun için yine hosting firmanızla iletişime geçip bu özelliği etkinleştirmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Keep Alive Nedir?

Keep Alive nedir diye merak ediyorsanız sitelerin performansını arttıran bir özelliktir. Sitenizin açılma hızını arttırır. Bu SEO açısından oldukça yararlı bir özelliktir.

Error 522 hatası alıyorsanız DNS ayarlarınızda bir problem olabilir. Bunun için dns ayarlarınızı kontrol edebilir gerekiyorsa dns adresi değiştirme işlemi yapabilirsiniz.

Error 522 connection timed out yazısı genel olarak Cloudflare hizmetini kullanan internet sitelerinde karşımıza çıkar. Özellikle son dönemlerde bu hata ile sıkça karşılaşılmaktadır.

Eğer böyle bir hata mesajı ile karşılaşırsanız bağlantının zaman aşımına uğradığını ve sizden kaynaklanmadığını artık öğrenmiş oldunuz. Bu hatayı düzeltmek için sizin yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu hata ile karşılaşmanızın sebebi sunucu kaynaklı bir problemden dolayıdır. Site sahibinin veya sitenin hosting sağlayıcısı bu sorunu düzeltene kadar beklemeniz gerekir.

Bu yazımızda sizlere error 522 hatası nedir ve bu hatadan nasıl kurtuluruz çözüm yollarından bahsettik. Umarım bu yazımız hatayı neden aldığınıza dair sizi bilgilendirmiş ve yardımcı olmuştur.

Tarayıcınızda bağlantınız gizli değil yazısı ile karşılaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için Tarayıcıda Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın