Chrome Yeşil Ekran Sorunu – Kesin Çözümü

Chrome tarayıcısında herhangi bir siteye girdiğinizde videolar yeşil olarak görünüyorsa ve chrome yeşil ekran sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Chrome Yeşil Ekran Sorunu – Kesin Çözümü

Bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız ve video açmak istediğinizde chrome yeşil ekran sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Chrome tarayıcısını açın.
  • Sağ üst kısımda yer alan üç noktaya basın.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Sol menüden Gelişmiş sekmesini açın.
  • Gelişmiş > Sistem bölümüne gelin.

chrome yeşil video

Sistem bölümünde yer alan “Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan” seçeneği sizde aktif ise devre dışı bırakın. Ardından Yeniden Başlat butonuna tıklayın.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra artık tarayıcınızda herhangi bir internet sitesinde video izlemek istediğinizde chrome yeşil ekran sorunu yaşamayacaksınız.

Sorun hâla devam ediyorsa ekran kartınızı güncelleyin. Windows arama çubuğuna Aygıt yöneticisi yazın.

Aygıt yöneticisi penceresinde Görüntü Bağdaştırıcıları altında yer alan ekran kartınıza sağ tıklayarak Sürücüyü güncelleştir seçeneğine tıklayın.

Eğer bu yöntem ile ekran kartınızı güncelleyemediyseniz NVIDIA ekran kartına sahipseniz Sürücüleri Yükle | NVIDIA adresinden sürücünüzün en son sürümünü indirebilirsiniz.

AMD ekran kartınız varsa AMD Drivers and Support adresinden modelinizi seçip en güncel sürücüyü bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ekran kartı güncelleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız yeniden açıldıktan sonra tarayıcınızı açın ve chrome yeşil video problemi yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Yazımız içerisindeki adımları sırasıyla uygulamanıza rağmen sorununuz çözülmediyse farklı tarayıcı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Örneğin Opera veya Firefox tarayıcılarını kullanarak yeşil ekran hatasından kurtulabilirsiniz.

Chrome tarayıcısında bağlantınız gizli değil hatası yaşıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın