Chrome Yeni Sekme Açılmıyor Sorunu – Nasıl Çözülür?

İnternette gezinmek için Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız ve chrome yeni sekme açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Chrome Yeni Sekme Açılmıyor Sorunu – Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda tarayıcı olarak Google Chrome kullanıyorsanız ve sekme açmak istediğinizde chrome yeni sekme açılmıyor diyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Chrome tarayıcısını açın.
  • Sağ üst köşede yer alan üç noktadan Ayarlar bölümüne gelin.
  • Ayarlar menüsünde sol kısımdan Gelişmiş kısmına tıklayın.
  • Sıfırla ve temizle sekmesine girin.
  • Bilgisayarı temizleme işlemini gerçekleştirin.

Yukarıdaki adımları uyguladığınız hâlde sorun hala devam ediyorsa aynı bölümden “Ayarları orjinal varsayılan değerlerine geri yükleyin” seçeneğin tıklayın.

chrome sekme açılmıyor

Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından tarayıcınızı açıp chrome yeni sekme açılmıyor problemi yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer yaşadığınız sorun devam ediyorsa bilgisayarınızda yüklü antivirüs programını açarak virüs taraması yapın.

Bilgisayarınıza yerleşmiş olan virüsler chrome üzerinde yeni sekme açmanızı engelleyebilir.

Bilgisayarınızda Windows 10 veya 11 sürümünü kullanıyorsanız içinde gömülü olan antivirüs programını kullanarak tarama yapabilirsiniz.

Windows arama çubuğuna Windows Güvenliği yazın. Ardından açılan pencerede Virüs ve tehdit koruması özelliğine tıklayarak bilgisayarınızda virüs taraması yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızı tarama işlemi yaptıktan sonra yeniden başlatın ve tarayıcınızı açın. Chrome yeni sekme açılmıyor sorunu ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Bilgisayarınızda silmiş olduğunuz dosyaların veya programların geriye kalan artık dosyalarını temizlemek için CCleaner adlı programı kullanabilirsiniz.

Chrome tarayıcınızda bağlantınız gizli değil hatası alıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımız okuyun.

“Chrome Yeni Sekme Açılmıyor Sorunu – Nasıl Çözülür?” üzerine bir yorum

  1. chrome ilk açıldığıyla kalıyor.Sekme açılmıyor. Ayarlar için yeni sekme açılmıyor.Anlatığınız olmuyor

    Yanıtla
Yorum yapın