Chrome Hay Aksi Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda Google’ın tarayıcısını kullanıyorsanız ve chrome hay aksi hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Chrome Hay Aksi Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda Chrome tarayıcısını açtınız ve karşınıza Hay aksi! uyarısı mı çıktı? Bu yazımızla birlikte artık endişe duymanıza gerek yok chrome hay aksi hatası çözümü için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Masaüstünde bulunan Chrome simgesine sağ tıklayıp Özellikler diyin.
 • Açılan pencerede Kısayol sekmesine gelin.

chrome hay aksi

Hedef kısmının en sonuna gelin ve klavyenizden space tuşuna basarak bir boşluk bırakın. Ardından tırnak içerisinde yer alan “-no-sandbox” kısmını yazın. Uygula ve tamam diyerek işlemi tamamlayın.

Bu yöntemi uyguladığınızda artık Hay aksi bu web sayfasını görüntülerken bir hata oluştu uyarı yazısı ile karşılaşmayacaksınız.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa ikinci yönteme geçebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan adımları takip edin.

 • Windows arama penceresine “regedit” yazın.
 • Kayıt Defteri Düzenleyicisine sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.
 • Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies yolunu izleyin.

google hay aksi

Policies klasörüne bir kere tıklayın. Ardından seçili iken sağ tık yapıp Yeni > Anahtar seçeneğine basın. Anahtar adını “Google” olarak ayarlayın.

Google klasörünü başarılı bir şekilde oluşturduktan sonra oluşturmuş olduğunuz klasöre sağ tıklayın ve tekrardan Yeni > Anahtar seçeneğine tıklayın.

Oluşturmuş olduğunuz klasörde “Yeni Anahtar #1” yazan kısmı “Chrome” olarak değiştirin.

chrome regedit

Ardından Chrome dosyası seçili şekilde sağ tarafta yer alan boş kısımda farenizle sağ tık yapın Yeni > DWORD (32 bit) Değeri seçeneğini seçin.

Değer ismini “RendererIntegrityEnabled” olarak ayarlayın. Ardından enter tuşuna basarak işlemi kaydedin. Arkaplanda Chrome açık ise kapatın.

Tarayıcınızı açın ve chrome hay aksi hatası alıp almadığınızı kontrol edin. Sorun düzelmediyse üçüncü yöntem olarak aşağıdakileri takip edin.

 • Masaüstünüzde Chrome simgesine sağ tıklayıp Dosya konumunu aç diyin.
 • Klasör içerisinde bulunan chrome.exe dosyasına sağ tıklayıp Yeniden adlandır diyin.

chrome aksi

Dosyanın ismini “chrome..exe” olarak değiştirin. Yani chrome yazısından sonra toplam 2 nokta olacak şekilde bir nokta işareti daha ekleyin.

Yukarıdaki görselde olduğu gibi dosya uzantısını göremiyorsanız pencerenin üst kısmında bulunan Görünüm sekmesine gelin. Ardından Dosya adı uzantıları seçeneğini seçin.

Chrome.exe dosyasının ismini değiştirdikten sonra sağ tıklayın Gönder > Masaüstü (kısayol oluştur) diyin. Masaüstünde bulunan eski kısayolu silebilirsiniz.

Masaüstüne göndermiş olduğunuz yeni kısayol simgesine sağ tıklayın Yeniden adlandır diyin ve Google Chrome olarak değiştirin.

Yeni kısayola çift tıklayarak açın. Chrome hay aksi hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır.

Chrome Hay Aksi Android

Akıllı telefonunuzda chrome hay aksi android sorunu yaşıyorsanız Chrome uygulamasını kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

 • Chrome uygulamasını telefonunuzdan kaldırın.
 • Google Play mağazasına girin.
 • Arama kısmına “Chrome” yazın.
 • Tarayıcıyı telefonunuza yükleyin.

Tüm işlemler bu kadar basit. Uygulamayı tekrardan yükledikten sonra açın ve telefonda hay aksi hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Samsung j7 prime Hay aksi hatası ile karşılaşıyorsanız aynı işlemi uygulayarak sorunu ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Android TV Hay Aksi Hatası

Evinizde bulunan Android televizyonunuzda chrome uygulamasını açmak istediğinizde Android TV Hay aksi hatası ile karşılaşıyorsanız uygulamayı kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Chrome bağlantınız gizli değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın