Chrome Durduruldu Hatası (Çözümü)

Android telefonunuzda chrome durduruldu hatası ile karşılaşıyorsanız telefonunuzun Ayarlar bölümüne giderek uygulamanın önbelleğini temizleyin.

Chrome Durduruldu Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere Android telefonlarda sıkça yaşanılan chrome durduruldu hatası çözümünden bahsedeceğiz. Sizlerde Chrome tarayıcısını açarken durduruldu hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Telefonunuzda Chrome uygulamasını açmak istediğinizde durduruldu hata mesajı ile karşılaşıyorsanız ve uygulama açılmadan kapanıyor ise şu adımları izleyin;

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Android System Webview uygulamasını bulun.

chrome durduruldu sorunu

Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine basın ve Güncellemeleri Kaldır seçeneğine dokunun. Daha sonra telefonunuzda bulunan Chrome tarayıcısını açmayı deneyin ve herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa ikinci yöntem olarak Chrome tarayıcısının önbelleğini temizleyin. Bunun için şu yolu izleyin;

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Chrome uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına dokunun.

chrome önbellek temizleme

Depolama kısmında yer alan Önbelleği temizle butonuna basın. Önbellek temizleme işlemini gerçekleştirdikten sonra tüm pencereleri kapatın ve Chrome uygulamasını açmayı deneyin. Muhtemelen durduruldu hatası çözülecektir.

Son olarak Chrome tarayıcısını telefonunuzdan kaldırıp uygulama mağazası üzerinden tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz. Google Play’i açın arama kısmına “Chrome” yazın. Chrome’u telefonunuza yükleyin.

Android telefonlarda durduruldu hatasını çözmek için uygulamayı silip tekrardan yüklemek etkili bir yol olabilir. Bu yöntemi deneyerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere chrome durduruldu hatası nasıl çözülür detaylı bir şekilde ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirmekten çekinmeyin.

Chrome bağlantınız gizli değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın