Checking Your Browser Before Accessing Hatası Nedir?

Hergün kullandığımız bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarda sürekli internette geziyor.

Merak ettiğimiz şeyleri araştırıyoruz. Bazı girdiğimiz internet sitelerinde checking your browser before accessing hatası yazısı ile karşı karşıya kalıyoruz.

Peki bu yazı ne anlama geliyor? bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyun.

Checking Your Browser Before Accessing Hatası Nedir?

İnternette bazı websitelerine giriş yaparken checking your browser before accessing hatası ile karşılaşıyoruz.

Gerçekten bu hata mı? İnternet sitelerine girerken karşılaştığımız checking your browser before accessing yazısı aslında bir hata değildir.

Bu sizden kaynaklı bir durumda değildir. Tamamen sitenin sahibi ile alakalı bir durumdur.

Peki checking your browser before accessing nedir? İnternet sitelerine girerken son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız checking your browser before accessing yazısı aslında tamamen sitenin güvenliği içindir.

Siteler DDoS saldırılarına maruz kalmamak için birçok yöntem kullanırlar. Bunlardan biriside Cloudflare hizmetidir.

DDoS Nedir?

DDoS nedir diye hiç merak ettiniz mi? DDoS bir diğer adıyla Dağıtılmış Ağ Saldırıları, herhangi bir web sitesinin ağ kaynağı kapasitesi sınırlarından faydalanır.

DDoS saldırısı, hedef seçilen herhangi bir internet sitesine birden çok istek göndererek websitesinin kapasitesinin dolmasını sağlayarak siteyi çökertmektir.

DDoS saldırıları genellikle alışveriş siteleri, online bahis siteleri gibi internet sitelerine yapılmaktadır.

Cloudflare nedir? Ne İşe Yarar?

Cloudflare nedir? diye merak ediyorsanız internet güvenliği ve DDoS koruması sağlayan Amerika’da bulunan bir şirkettir. İnternet site sahiplerinin büyük bir kısmı bu hizmeti kullanmaktadır. Sadece güvenliği sağlamakla kalmayıp ayrıyetten bu hizmet sitenizi %30 civarında hızlandırabiliyor.

Siber saldırılara maruz kalmamak için pek çok internet sitesi Cloudflare kullanmaktadır. Bu hizmetin olduğu sitelere giriş yapmaya çalıştığınızda sizi 5-6 saniye gibi bir süre koruma amaçlı bekletir ve karşınıza checking your browser before accessing yazısı çıkar.

Tarayıcınızda bağlantınız gizli değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Tarayıcıda Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın