Casper Via A1 Güncelleme Nasıl Yapılır?

Casper via a1 güncelleme nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımız içerisindeki adımları izleyerek güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Casper Via A1 Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızı Casper via a1 güncelleme nasıl yapılır diye soran Casper akıllı telefon kullanıcıları için hazırladık. Bu akıllı telefona sahipseniz ve güncelleme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız tam yerindesiniz.

Güncelleme işlemine başlamadan önce ilk olarak telefonunuzun şarjının %50 nin üzerinde olup olmadığını kontrol edin. Eğer %50 seviyesinin altında bir şarja sahipseniz mutlaka şarj edin.

Şarj seviyesi neden %50’nin üzerinde olması gerekir diye soracak olursanız yapılacak olan güncelleme işleminin cihazınızın performansına bağlı olarak biraz zaman alabilmektedir. Bu nedenle güncellemenin yarıda kalmaması adına bu konuya özen gösterilmelidir.

Şimdi dilerseniz Casper Via A1 modeli için güncelleme işleminin nasıl yapılacağına dair gerekli adımlara geçiş yapalım. Öncellikle şu adımları izleyin;

  • Telefonunuzun ana ekranına gelin.
  • Sistem uygulamaları klasörünü açın.

casper via güncelleme

İçerisinde yer alan Casper OTA isimli uygulamaya dokunun. Bu uygulamayı açtığınızda cihazınıza herhangi bir güncelleme gelip gelmediği otomatik olarak sorgulanacaktır. Eğer cihazınız güncel ise “Tebrikler, en güncel sürümü kullanmaktasınız.” şeklinde bir pencere ile karşılaşacaksınız.

Eğer bir güncelleme var ise kurulumu başlatın. Kurulum bittikten sonra telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Telefonunuz yeniden başladıktan sonra Android işletim sisteminin yeni versiyonu telefonunuzu kurulmuş olacaktır.

Android versiyonunuzu kontrol etmek için şu yolu izleyin;

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • En alt kısımda bulunan Telefon Hakkında sekmesine dokunun.

casper telefon güncelleme

Telefon hakkında sekmesinde yukarıdaki görselde olduğu gibi Android sürümünüzü kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle güncellemenin gerçekleşip gerçekleşmediğini bu yolu izleyerek kontrol edebilirsiniz.

Casper Neden Güncelleme Almıyor?

Casper marka akıllı telefona sahip kullanıcıların sıklıkla sorduğu casper neden güncelleme almıyor sorusuna cevap vermek gerekirse kullanmış olduğunuz model eskimiş olabilir. Belirli bir zamandan sonra eski modellere güncelleme gelmemektedir.

Böylece casper via a1 güncelleme nasıl yapılır konusunun sonuna gelmiş olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Casper telefonunuzun garanti süresini merak ediyor ve sorgulamak istiyorsanız Casper Garanti Sorgulama – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız size yardımcı olacaktır.

Yorum yapın