BTK Akademi Videolar Açılmıyor (Çözümü)

Tarayıcınızda btk akademi videolar açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

BTK Akademi Videolar Açılmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda birçok kullanıcının yaşamış olduğu btk akademi videolar açılmıyor sorununun nedenlerine ve çözüm yollarına değineceğiz.

BTK Akademi platformunu kullanıyorsanız ve platform içerisinde yer alan videoları açmaya çalışırken sorun yaşıyorsanız endişelenmenize gerek yok.

Videoların açılmaması birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Bu nedenlerden bazıları şu şekildedir;

  • İnternet bağlantısında kopma veya yavaşlama.
  • Tarayıcı ile alakalı sorunlar.
  • Site sunucularından kaynaklı geçici arızalar.

Bunun gibi birçok neden BTK Akademi üzerinde yer alan videoların açılmamasına engel olabilmektedir.

İlk olarak internet bağlantınızın stabil olarak çalıştığından emin olun. Bunun için modeminizi kontrol edebilirsiniz.

İnternet bağlantınızda kopma meydana geliyorsa modeminizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Modeminizi kapatın ve 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın.

Modeminiz tamamen açıldıktan sonra cihazınızda internetinize bağlanın. Ardından tarayıcınızı açarak BTK Akademi platformuna giriş yapın ve videoların açılıp açılmadığını kontrol edin.

Videolar açılmıyorsa veya donarak ilerliyorsa internet bağlantı hızınızı kontrol edin. Bağlantı hızının düşük olması internet sayfalarının tam yüklenememesine veya videoların açılmamasına sebep olabilir.

İnternet bağlantı hızınızı kontrol etmek için Fast adresini ziyaret edebilir hızlı bir şekilde hızınızı test edebilirsiniz.

BTK Akademi videolar açılmıyor ise kullanmış olduğunuz tarayıcınızla alakalı sorunlar olabilir. Bunu tespit etmek için farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Son olarak tarayıcınızın çerezlerini ve geçmişini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için şu adımları izleyin;

  • Chrome tarayıcısını açın.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya basın.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.
  • Tarama verilerini temizle seçeneğine tıklayın.

chrome çerez temizleme

Tarama verilerini temizle seçeneğine tıkladığınızda karşınıza ufak bir pencere açılacaktır. Yukarıdaki görselde olduğu gibi zaman aralığını Tüm zamanlar olarak ayarlayıp ardından tüm kutucukları işaretledikten sonra Verileri temizle butonuna tıklayın.

BTK Akademi platformu içerisindeki videolar açılmıyorsa site sunucularından kaynaklı geçici bir sorun olabilir. Bu nedenle farklı bir zaman diliminde tekrardan siteye erişim sağlamayı deneyin.

Böylece BTK Akademi platformunda yer alan videoların açılmama nedenlerini ve çözüm yollarını sizlere aktarmış olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Akıllı tahta dokunmatik ekran çalışmıyor ise çözümü için Akıllı Tahta Dokunmatik Çalışmıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın