Bosch Kombi e9 Hatası Nasıl Giderilir? – Kesin Çözümü

Hepimizin evlerinde ısınma ihtiyacımızı gidermek için kombiler bulunmaktadır. Zaman zaman evlerimizde bulunan kombilerde hatalar meydana gelebilmektedir.

Bu hatalardan biriside Bosch kombi e9 hatası ile karşı karşıya kalmaktır. Peki bu sorunun çözümü için neler yapmalıyız biraz onlardan bahsedelim.

Bosch Kombi e9 Hatası Nasıl Giderilir? – Kesin Çözümü

Eğer sizde Bosch marka bir kombiye sahipseniz ve e9 hatası alıyorsanız sizler için bu hata neden kaynaklanmaktadır ve nasıl çözülür onları bu yazımız altında paylaştık.

Öncelikle Bosch kombi e9 hatası neden kaynaklanmaktadır ondan bahsedelim. Eğer kombinizde e9 hatası ile karşılaşıyorsanız bu durum bir nedene bağlı olabileceği gibi birçok nedenden kaynaklıda olabilir.

Bosch kombi e9 hatası alıyorsanız kombinizin su basıncı azalmış olabilir. Bu durumda basınç göstergesini kontrol edin. Eğer bar 1 seviyesinin altına inmiş ise e9 hatası verebilir.

Kombiniz 1 seviyesinin altında ise cihaza su basmanız gerekiyor demektir. Su basıncının düşük olduğu durumlarda Bosch kombi e9 hatası ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

Evinizde bulunan kombiye nasıl su basacağınız hakkında herhangi bir bilginiz yok ise işin uzmanından veya internet üzerinden kendi marka ve modelinize uygun olarak araştırma yapıp gerekli videoları izleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden kombiye nasıl su basılır araştırması yapıp gerekli bilgiyi bulamadıysanız kombinizin kullanma kılavuzundan yardım alabilirsiniz.

Bosch kombi e9 hatası nasıl giderilir diye soruyorsanız kombinizin su basıncı 1,5 – 2 seviyesi aralığında olması gerekir. Eğer bu aralıkta değilse bu tür hatalar alabilirsiniz.

Kombiniz yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen hala e9 hatası veriyor ve kombinizin su basıncı ideal seviyede ise anakart veya diğer parçalarda bir sorun olabilir.

Bosch kombi e9 hatası genel olarak su basıncı düşük olduğu durumlarda meydana gelmektedir. Kombinizin su basıncını ideal seviyeye getirdikten sonra herhangi bir hata almamanız gerekir.

Eğer kombiniz e9 hatası veriyor ve ateşleme işlemini gerçekleştiremiyorsa birçok farklı sebepten kaynaklanabilir. Bu gibi bir durumda vakit kaybetmeden kendi kombi markanıza göre yetkili servisi arayıp yardım isteyebilirsiniz.

Bosch bulaşık makinesi e25 hatası çözümü için Bosch Bulaşık Makinesi E25 Hatası Nedir? – Kesin Çözümü başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın