Blogger m=1 Uzantısı Kaldırma

 Blogger ?m=1 uzantısı nedir? Nasıl Kaldırılır? Blogger m=1 uzantısı kaldırma gibi soruların cevabını öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.
 
Her geçen gün blog sitelerinin sayısı hızla artmaktadır. Blog yazarak para kazanmak son zamanlarda popüler oldu. Sizlerde hemen bir blog sitesi açıp blog yazmaya başlayabilirsiniz. Blog sitesi açmak için websitesini ziyaret edin.

Blogger ?m=1 Uzantısı Kaldırma

Bir blog sitesi kurduğunuzda otomatik olarak mobil uzantısıda oluşmaktadır. Mobil cihazdan blog sitenize girdiğinizde link ?m=1 şeklinde oluşur. Peki Blogger ?m=1 mobil uzantısını nasıl kaldırabiliriz.
 
  • İlk olarak Blogger panelinize giriş yapın.
  • Sonrasında sol tarafda bulunan menüden Tema sekmesine girin.
  • Tema bölümünden Tema kısmına tıklayın ve HTML düzenle seçeneğine girin.
  • Daha sonra klavyenizden CTRL+F tuşuna basarak arama penceresini açın.
  • Arama penceresine </head> yazın ve bu kodu bulun.
  • Daha sonra bulduğunuz </head> kodunun hemen üstüne aşağıdaki kodu yapıştırın.
<script> //<![CDATA[ var uri = window.location.toString(); if (uri.indexOf(“%3D”,”%3D”) > 0) { var clean_uri = uri.substring(0, uri.indexOf(“%3D”)); window.history.replaceState({}, document.title, clean_uri);} var uri = window.location.toString(); if (uri.indexOf(“%3D%3D”,”%3D%3D”) > 0) { var clean_uri = uri.substring(0, uri.indexOf(“%3D%3D”)); window.history.replaceState({}, document.title, clean_uri);} var uri = window.location.toString(); if (uri.indexOf(“&m=1″,”&m=1”) > 0) { var clean_uri = uri.substring(0, uri.indexOf(“&m=1”)); window.history.replaceState({}, document.title, clean_uri); } var uri = window.location.toString(); if (uri.indexOf(“?m=1″,”?m=1″) > 0) { var clean_uri = uri.substring(0, uri.indexOf(“?m=1″)); window.history.replaceState({}, document.title, clean_uri);}; var protocol=window.location.protocol.replace(/:/g,”); if(protocol==’http’){ var url=window.location.href.replace(‘http’,’https’); window.location.replace(url);} /*]]>*/</script>

 

 
Blogger ?m=1 uzantısı kaldırma kodu sayesinde bu sorunu tamamen ortadan kaldırmış olacaksınız. Blogger m=1 uzantısını kaldırma işlemi bu kadar basit.
Yorum yapın