Bdp Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür? – E-Beyanname

Elektronik beyanname düzenleme programını bilgisayarınızda açmak istediğinizde bdp açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Bdp Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür? – E-Beyanname

Bilgisayarınızda beyanname düzenleme programı varsa ve bir türlü açamıyorsanız bdp açılmıyor diyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.

  • Öncelikle programı açmak için Java programına ihtiyacınız vardır.
  • Java Runtime Environment adresinden Java dosyasını bilgisayarınıza indirin.
  • İndirdiğiniz Java dosyasını bilgisayarınıza kurun.

Bilgisayarınıza Java programını başarılı bir şekilde kurduktan sonra “C:\ebyn” yolunu izleyin.

Bilgisayarınızın C:\ diskinde yer alan ebyn klasörü içerisindeki bdp.bat adlı dosyası çalıştırın.

Eğer bdp açılmıyor sorunu hâla devam ediyorsa aşağıda yer alan adımları uygulayın.

C:\Program Files (x86)\Java klasörü içerisinde yer alan j2re1.4.2_05 adlı dosyaya sağ tıklayıp kopyalayın.

Kopyaladığınız dosyayı C:\Program Files\Java yoluna yapıştırın. Burada dikkat etmeniz gereken x86 değilde  sadece C:\Program Files\Java yoluna dosyayı atmanız olacaktır.

Dosyayı gerekli dizine yapıştırdıktan sonra içerisinde yer alan “java, javaw, java.dll, jawt.dll” dosyalarını kopyalayıp C:\ebyn klasörü içerisine atın.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra C:\ebyn klasörü içerisinde yer alan bdp.bat adlı dosyayı sağ tıklayıp kısayol olarak masaüstüne veya herhangi bir yere oluşturabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra E-Beyanname programını açmayı deneyin ve bdp açılmıyor sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Herhangi bir problem yaşamamak için E-Beyanname programı mutlaka bilgisayarınızın C:\ dizinine yüklü olması gerekmektedir.

Mali Yönetim Sistemine erişmek istediğinizde mys sistem hatası yaşıyorsanız çözümü için Mys Sistem Hatası Nasıl Çözülür? – Mali Yönetim Sistemi başlıklı yazımızı okuyun.

“Bdp Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür? – E-Beyanname” üzerine 6 yorum

  1. javaları kaldırdım. bdp dahil yeniden kurdum olmadı, dediklerini harfiyen yaptım olmadı. açılırken tam kapanıyor. başka ne yapmalıyız? win.10 çalışan program çalışmaz oldu…

    Yanıtla
Yorum yapın