Battlefield 2042 Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Bilgisayarınızda battlefield 2042 açılmıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Battlefield 2042 Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda battlefield 2042 açılmıyor ise bu sorunu çözmek için doğru yerdesiniz. Yazımızın devamında bu sorunu ortadan kaldırmak için etkili bir yöntem bulunmaktadır.

Windows bilgisayarlarda oyunun açılmaması, donması veya çökme gibi sorunlar ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Bu durum genellikle korsan yani crackli oyunlarda veya sistem gereksinimlerini karşılamayan bilgisayarlarda yaşanmaktadır.

Bu yazımızda Battlefield 2042’nin açılmama sorununu çözmek adına bazı adımları sizlerle paylaşacağız. Bu adımlardan en etkili olanı şu şekildedir:

 • Steam’i açın.
 • Kütüphane sekmesine gelin.
 • Sol kısımdan Battlefield 2042 oyununu bulun.
 • Sağ tıklayıp Manage(Yönetim) ardından Browse Local Files(Yerel Dosyalara Göz At) kısmına girin.

Battlefield 2042 hata veriyor

Bu adımları takip ettiğinizde karşınıza oyunun kurulu olduğu dizin açılacaktır. Burada birtakım klasörler göreceksiniz. Bu klasörlerden EasyAntiCheat klasörü içerisine girin.

Battlefield 2042 açılış ekranında kalıyor

EasyAntiCheat_Setup.exe dosyasına çift tıklayıp açın. Ardından açılan pencerede Repair Service butonuna tıklayın. Bunu yaptığınızda oyun içerisinde eksik veya hatalı olan dosyalar onarılacaktır.

Repair Service işlemini tamamladıktan sonra oyunu açmayı deneyin ve Battlefield 2042 hata veriyor mu vermiyor mu kontrol edin. Muhtemelen oyun sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

Eğer sorun devam ediyorsa Steam üzerinden oyun dosyalarını doğrulamayı deneyin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları izleyin:

 • Steam’i açın.
 • Kütüphane sekmesine gelin.
 • Sol kısımdan Battlefield 2042 oyununu bulun.
 • Sağ tıklayıp Özellikler diyin.

Battlefield 2042 başlatma hatası

Açılan pencerede sol kısımdan Yerel Dosyalar sekmesine gelin. Ardından yukarıdaki görselde olduğu gibi Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın. Bu işlem bittikten sonra oyunu açmayı deneyin ve sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Böylece battlefield 2042 açılmıyor sorununu çözüm yollarıyla beraber detaylı bir şekilde ele almış olduk. Yazımızda yer alan adımları uygulamanıza rağmen sorun düzelmediyse yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Steam’de internet bağlantısı yok hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Steam İnternet Bağlantısı Yok Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

“Battlefield 2042 Açılmıyor Sorunu (Çözümü)” üzerine 3 yorum

 1. Maalesef sorun hala devam ediyor tüm adımları inceledim ve uyguladım sistem ve sürücüler de güncel

  Yanıtla
 2. easyantichat klaösre girince EasyAntiCheat_Setup.exe gözükmüyor bende installer var ama o isimde bir dosya yok dogrulama yapıyorum yıne girmiyor oyuna

  Yanıtla
Yorum yapın