Augis Hesap Bulunamadı Hatası (Çözümü)

Tarayıcınızda augis hesap bulunamadı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için gereken adımları yazımızın geri kalan kısmında bulabilirsiniz.

Augis Hesap Bulunamadı Hatası (Çözümü)

Anadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemine giriş yapmak istediğinizde augis hesap bulunamadı hatası alıyorsanız çözüm yolları için doğru yerdesiniz.

Websitesi içerisinde işlem yapmak istediğiniz hesap bulunmadı hatası ile karşılaşmanızın olası nedenleri şu şekildedir;

  • Kurum yetkilisi tarafından sisteme kayıt edilmemiş olabilirsiniz.
  • T.C. kimlik numaranızı veya şifrenizi yanlış giriyor olabilirsiniz.
  • Tarayıcınız ile alakalı sorunlar olabilir.

Bu hatanın çözümü için ilk maddeden başlayabiliriz. Sisteme kayıt edilmediğinizi düşünüyorsanız çalıştığınız kurum yetkilisi ile iletişime geçerek gerekli bilgilerin sisteme girilmesini isteyebilirsiniz.

İkinci adım olarak T.C. kimlik numaranızı veya şifrenizi doğru girdiğinizden emin olun. Yanlış bilgi girişi yapıyorsanız bu tür hatalar ile karşılaşmanız olasıdır. Giriş bilgilerinizi girerken yavaş girmeye özen gösterin ve girdiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra sisteme giriş yapmayı deneyin.

Augis e neden kayıt olamıyorum

Üçüncü adım olarak çok düşük ihtimalde olsa kullanmış olduğunuz tarayıcınızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Bu ihtimali göze alarak örneğin Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız Firefox, Edge, Opera gibi tarayıcıları kullanmayı deneyebilir sorunun devap edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Augis’e Neden Kayıt Olamıyorum?

Kayıt olamama gibi sorunlar genellikle sistemden kaynaklı teknik arızalardan meydana gelmektedir. Augis’e kayıt olmak istediğinizde sorun yaşıyorsanız çalıştığınız kurum yetkilisi ile iletişime geçerek sorunu dile getirebilir ve çözüm sağlamalarını isteyebilirsiniz.

Böylece augis hesap bulunamadı hatası konusunu bitirmiş olduk. Bu konu hakkındaki olumlu veya olumsuz görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

AÖF sistem hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için AÖF Sistem Hatası Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın