Arama Sonlandırıldı Hatası Nasıl Çözülür?

Telefonunuzda birini aramak istediğinizde arama sonlandırıldı hatası alıyorsanız çözümü için yazımız içerisindeki adımları uygulayabilirsiniz.

Arama Sonlandırıldı Hatası Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonunuzda rehberden herhangi birini aramak istediğinizde arama sonlandırıldı hatası mı alıyorsunuz? Bu sorunun çözümü için doğru yerdesiniz.

Öncelikle hücresel verinizin sinyal gücünü kontrol edin. Sinyal gücünün düşük olduğu yani telefon hattınızın çekmediği durumlarda bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

Hattınızın güçlü olarak sinyal aldığı bir bölgeye gidin ve tekrardan birisini arayın herhangi sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Arama sonlandırıldı neden olur diye soracak olursanız yazımızda da bahsettiğimiz gibi sinyal gücünün düşük olduğu durumlarda bu tarz sorunlar meydana gelebilir.

Turkcell arama sonlandırıldı hatası alıyorsanız SIM kartınızı çıkarıp tekrardan takmayı deneyin. Telefonunuzu tamamen kapatın ve sim kartınızı yuvadan çıkararak tekrardan takın.

SIM kartınızı tekrardan yuvaya taktıktan sonra telefonunuzu başlatın. Telefonunuz açıldıktan sonra herhangi bir arama yaparak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonunuzu geçici bir süreliğine uçak moduna alın. Uçak moduna aldıktan sonra 20 saniye kadar bekleyip tekrardan uçak modunu kapatın. Ardından arama yaparak sorun yaşayıp yaşamadığınızı teyit edin.

Bimcell arama sonlandırıldı hatası ile karşılaşıyorsanız hattınıza ait olan müşteri hizmetlerini arayarak sorununuzu dile getirebilir ve çözüme kavuşabilirsiniz.

Telefonunuzun şarj seviyesini kontrol edin. Telefonunuzun şarjı %20 seviyesinin altında ise bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni ise birçok telefonda %20 seviyesinin altında telefonun tasarruf moduna geçmesinden kaynaklıdır.

Arama sonlandırıldı hatası Samsung telefonunuzda yaşıyorsanız telefonunuzu tamamen kapatıp tekrardan açmayı deneyebilirsiniz.

Eğer yaşadığınız sorunu bir türlü çözemiyorsanız ve Turkcell hattına sahipseniz Turkcell Hizmet adresinden müşteri hizmetlerini bilgilerine erişerek sorununuzu dile getirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere arama sonlandırıldı hatası çözümü ve neden kaynaklanır bu konu hakkında bilgi verdik. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünde dile getirebilirsiniz.

Mobil veri açık ama internete bağlanamıyorum sorunu yaşıyorsanız çözümü için Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın