api ms win crt runtime l1 1 0 dll Hatası Çözümü

Windows 10 api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatası nedir? Bu dll hatası neden kaynaklanmaktadır? Bu hatanın çözümü var mı? gibi sorularınız varsa yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Windows 10 kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan biriside api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatasıdır. Peki bu hata ile karşılaşmamızın sebebi nedir?

Windows 10 bilgisayarlarda api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatası ile karşılaşmamızın sebebi C++ kütüphanesinde bu dosyanın eksik olmasıdır. Genel olarak bu hata programları açarken karşımıza çıkmaktadır.

Bilgisayarda bir programı açarken karşımıza çıkan api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatasının bir çözümü var mı? Bu dll hatasının tabiki de bir çözümü bulunmaktadır. İşte bu hatanın çözümü.

api ms win crt runtime l1 1 0 dll Hatası Çözümü

Windows 10 kullanıcısı iseniz bilgisayarınızda yüklü herhangi bir programı açarken bu hata ile karşılaşmanız mümkün. api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatası çözümü için öncelikle bilgisayarınızda virüs taraması yapın.

Virüs taraması yapmak api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatasını çözmeye yardımcı olabilir. Bilgisayarınızda virüslü bir dosya var ise bu hata karşına gelebilir.

Bir başka çözüm yolu ise Windows güncellemelerini yapmak olacaktır. Bilgisayarınızın Windows sürümü güncel değilse bu tür dll hataları ile karşılaşmanız mümkündür.

Windows 10 bilgisayarınızda Ayarlar kısmına girip Güncelleştirme ve Güvenlik sekmesine giriş yaparak bilgisayarınızı güncelleyebilirsiniz.

windows 10 güncelleme yapma

Windows 10 bilgisayarınızda karşılaştığınız api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatasının bir başka çözüm yolu ise gerekli dll dosyasını indirip sistem klasörüne atmak olacaktır. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle api ms win crt runtime l1 1 0 dll dosyasını aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indirin.

api ms win crt runtime l1 1 0 dll 32 BİT

api ms win crt runtime l1 1 0 dll 64 BİT

Sistem türünüze göre uygun olan dll dosyasını indirin. Sistem türünüz ne olduğunu bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0 dll indir

 

Windows 10 Sistem Türü Nasıl Öğrenilir?

Windows 10 bilgisayarınızın sistem türünü merak ediyorsanız öncelikle Ayarlar bölümüne girin. Daha sonra buradan Sistem sekmesine tıklayın. Ardından sol menüde en aşağıda bulunan Hakkında kısmına tıklayın.

Açılacak pencereden sistem türünüzün ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Sistem türü yazan kısmın karşısında 32 bit veya 64 bit yazması gerekir.

windows 10 sistem türü öğrenme

 

Bilgisayarımızın sistem türünüde öğrendiğimize göre artık api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatasının çözümü için yapmamız gereken işlemlere devam edebiliriz.

Sistem türüne göre bilgisayarınıza indirdiğiniz dll dosyasını eğer bilgisayarınız 32 bit ise C:WindowsSystem32 eğer sistem türünüz 64 bit ise C:WindowsSysWOW64 klasörüne atmanız gerekir.

api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatası genel olarak Zoom gibi programları açarken veya bilgisayarınızda oynadığınız bazı oyunları açarken karşınıza çıkabilmektedir.

Çoğu zaman bu tür dll hataları ile karşılaşan kişiler çözümü programı veya oyunu silmekte arıyor. Fakat bilgisayarınızda yüklü oyunları veya programları silmek bu hatadan kurtulmak için bir çözüm yolu değildir.

Bu tarz dll hataları bilgisayarınızın sisteminde olmamasından kaynaklanmaktadır. İnternet ortamından dll dosyalarını indirip gerekli klasörlere atarak bu sorunu çözebilmeniz oldukça basittir.

Windows 10 kullanıcısı iseniz api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatası gibi pek çok dll hatası ile karşılaşmanız mümkün. Yukarıdaki adımları uygulayarak karşılaştığınız farklı dll hatalarınıda çözebilirsiniz.

Tüm işlemler bu kadar. Yukarıdaki adımları takip edip sırasıyla uyguladığınızda artık bir programı açarken api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatası almayacaksınız.

Yorum yapın