AnyDesk Bağlantı Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda AnyDesk programı yüklüyse ve anydesk bağlantı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

AnyDesk Bağlantı Hatası (Çözümü)

Uzak bilgisayara bağlanmak için kullanılan AnyDesk adlı programda anydesk bağlantı hatası alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bu sorunla karşılaşmanızın sebebi yüksek ihtimalle internet bağlantınızda kopukluk meydana gelmesinden kaynaklıdır. Böyle bir durumda internet bağlantınızı kontrol edip gerekirse modeminize reset atmanız gerekir.

Modeminizi güç tuşundan kapatın. Ardından 20 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Daha sonra modem üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra tekrardan Anydesk programını açmayı deneyin.

Eğer sorun devam ediyorsa Anydesk programının güncel olup olmadığını kontrol edin. Bilgisayarınızda eski bir sürümü yüklü ise bu tarz problemler meydana gelebilmektedir.

  • Tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna “anydesk.com/tr” yazın.
  • Açılan sayfada Hemen indir butonuna tıklayın.

Yukarıdaki adımları takip ederek Anydesk adlı programın en güncel sürümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirdikten sonra programı açın ve AnyDesk bağlantı hatası lütfen internet bağlantısını kontrol edin gibi uyarı mesajları alıp almadığınızı kontrol edin.

AnyDesk kopma sorunu ile karşı karşıya iseniz VPN ile veya DNS adresinizi değiştirerek bağlanmayı deneyin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

  • Windows arama kısmına “Ağ Bağlantılarını görüntüle” yazın.
  • Açılan pencerede bağlı olduğunuz ağa sağ tıklayıp Özellikler diyin.
  • Ardından Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçin.
  • Tekrardan Özellikler seçeneğine tıklayın.

 

dns adres değişme

Burada aşağı kısımda yer alan DNS adresi bölümüne sırasıyla 1.1.1.1 – 1.0.0.1 şeklinde DNS adreslerini girin. Ardından çıkarken ayarları doğrula seçeneğini işaretleyin ve tamam diyerek pencereyi kapatın.

DNS adresini yazımızda belirttiğimiz gibi girebilir veya kendiniz herhangi bir DNS adresi girebilirsiniz. Yazımızda yer alan DNS adreslerini girmeniz şart değildir.

Bu işlemi yaptıktan sonra AnyDesk programını açarak uzak bir bilgisayara bağlanmaya çalışın ve Anydesk bağlantı sonlandırıldı hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Anydesk bağlantı yavaş problemi ile karşı karşıya iseniz yapmanız gereken internet hızınızı kontrol etmek olacaktır. Bunun için Google’da yer alan internet hız testi sitelerinden yararlanabilir hızınızı ölçebilirsiniz.

AnyDesk bağlantı hatası alıyorsanız VPN programı ile programı kullanmayı deneyebilirsiniz. VPN programınızı açıp aktifleştirdikten sonra AnyDesk üzerinden uzak bilgisayara bağlanıp sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Bağlantı sıfırlandı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Bağlantı Sıfırlandı Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın