Android Telefona XAPK Nasıl Kurulur? – [Detaylı Anlatım]

Android telefona sahipseniz ve internet üzerinden indirilen .xapk uzantılı dosya nasıl açılır veya xapk nasıl kurulur bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Android Telefona XAPK Nasıl Kurulur? – [Detaylı Anlatım]

Android telefona sahip bir kullanıcıysanız ve internet üzerinden indirmiş olduğunuz üçüncü parti uygulama dosya uzantısı .xapk ise endişe etmenize gerek yok. Bu yazımızda sizlere xapk nasıl kurulur detaylı olarak anlatıyoruz.

Öncelikle yazımızın ilk paragrafında yazdığımız üçüncü parti uygulama nedir onun hakkında ufak bilgi verelim.

Google Play mağazası dışında dışarıdan yani internet ortamından indirmiş olduğunuz apk veya xapk dosyaları üçüncü parti uygulamalardır.

Üçüncü parti uygulamaların üreticisi yoktur. Bir geliştirici tarafından üretilen uygulama anlamına gelmektedir.

Mağaza dışından indirmiş olduğunuz bu uygulamalar güvenilirlik açısından son derece sakıncalıdır. Telefonunuza istemeden de olsa zararlı yazılım yüklüyor olabilirsiniz.

Bu nedenle üçüncü parti uygulamaları sizlere pek tavsiye etmiyoruz. İndirmek istediğiniz uygulama veya oyunları Google Play üzerinden indirmeniz en sağlıklı yol olacaktır.

Üçüncü parti uygulamalar hakkında ufakta olsa bir bilgi sahibi edindiyseniz artık Android telefona xapk nasıl kurulur ondan bahsedelim.

İnternet ortamından indirmiş olduğunuz .xapk uzantılı dosyaları açabilmeniz için öncelikle bir uygulamaya ihtiyacınız vardır. Bu uygulamanın ismi XAPK Installer olarak geçmektedir.

  • Google Play mağazasını açın.
  • Arama kısmına “XAPK Installer” yazın.
  • Uygulamayı telefonunuza yükleyin.

XAPK dosyalarını açabilmeniz için mağaza içerisinde yer alan bu uygulamanın geliştiricisi TarrySoft şeklindedir. Eğer arama kısmından bulamadıysanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

XAPK Installer adlı uygulamayı kullanmak oldukça basittir. Uygulamayı mağaza üzerinden telefonunuza yüklemeyi gerçekleştirdiyseniz açın. Görselde de yer aldığı gibi gerekli izinleri verin.
xapk nasıl açılır
Eğer gerekli izinleri vermezseniz uygulamayı kullanamazsınız. Gerekli izinleri verdikten sonra uygulama içerisinde yer alan “.XAPK DOSYALARINI YÜKLEYİN” adlı yeşil butona tıklayın.

Ardından otomatik olarak arama butonuna tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde telefonunuzda yer alan tüm .xapk uzantılı dosyaları bulacaktır.

Arama işlemi bittikten sonra karşınıza .xapk uzantılı indirmiş olduğunuz dosyalar çıkacaktır. Buradan kolaylıkla xapk dosyalarını telefonunuza kurabilirsiniz.

Daha farklı yöntemlerle xapk nasıl kurulur diye soracak olursanız aşağıdaki adımları izleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Google Play mağazasına girin.
  • Mağaza arama kısmına “Winrar” yazın.
  • RAR uygulamasını telefonunuza indirin.

İndirmiş olduğunuz RAR uygulamasını açın. Ardından indirmiş olduğunuz .xapk dosyası hangi dizinde yer alıyorsa o klasörün içerisine girin.

xapk rar ile açma
Karşınıza gelen .xapk uzantılı dosyaya basılı tutun ve tekrardan isimlendir seçeneğine dokunun. Karşınıza çıkan küçük pencerede dosyanın noktadan sonra yani en son kısmında yer alan xapk yazısını görselde yer aldığı gibi “rar” şeklinde değiştirin.

Dosyanın uzantısını rar olarak değiştirdikten sonra üzerine dokunun ve içerisinde yer alan apk dosyasına basarak yükleme işlemini gerçekleştirin.

İkinci yöntem olarak RAR uygulaması ile xapk nasıl kurulur ondan bahsettik. Bu yöntem indirmiş olduğunuz her .xapk dosyasında işe yaramayabilir o yüzden yazımız içerisinde yer alan ilk yöntem en etkili yoldur.

Üçüncü parti bir uygulamayı telefonunuza yüklemek istediğinizde uygulama yüklenmedi hatası alıyorsanız Instagram Kullanıcılar Yüklenemedi Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın