Android System Webview Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

Android kullanıcılarının karşılaştığı system webview hatası neden kaynaklanır ve bu hatanın çözümü için neler yapabiliriz bu soruların cevaplarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Android System Webview Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

Android telefon kullanıcılarının yaşadığı can sıkıcı bir durum olan sistem webview hatası neden kaynaklanır bu sorunun cevabından önce bu program ne işe yarar ondan bahsedelim.

Android Sistem Webview, en popüler tarayıcılardan biri olan Chrome tarafından desteklenen ve uygulamalar içerisindeki internet adreslerini yani bağlantıları açabilmemizi sağlayan bir sistem bileşenidir.

Bu sistem uygulaması tüm android cihazlarda otomatik olarak yüklüdür. Yeni bir android telefon veya tablet satın aldığınızda bu uygulama sistem içerisinde gömülü olarak size gelir.

Uygulamanın artık ne işe yaradığını öğrendiğimize göre artık Android system webview hatası çözümü için neler yapabiliriz onlardan bahsedelim.

Öncelikle telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra Uygulamalar sekmesine gelin ve buradan Android System Webview uygulamasını bulun.

Eğer eski bir android sürümü kullanıyorsanız uygulamalar listesinde bu programı bulamayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken uygulamalar sekmesinde sağ üst köşede yer alan üç noktaya dokunun ve buradan sistem uygulamalarını göster seçeneğine tıklayın.

android system webview nedir

Uygulamayı bulduktan sonra içerisine girin. Daha sonra yukarıdaki görselde yer aldığı gibi Güncellemeleri Kaldır butonuna basarak uygulamayı cihazınızdan başarılı bir şekilde kaldırın.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Android system webview hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Eğer hala bu sorunu yaşıyorsanız Play Store’da güncelleme işlemi gerçekleştirin. Google Play Store mağazasına giriş yapın.

Mağaza arama kısmına Android System Webview yazın ve çıkan sonuca tıklayın. Buradan güncelle seçeneğine tıklayarak güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Güncelleme işlemi bittikten sonra tekrardan mağazanın arama kısmına Google Chrome yazın ve bu uygulamayıda güncelleyin.

Her iki uygulamayıda güncelledikten sonra Android cihazınızı yeniden başlatın. Cihazınız açıldıktan sonra android system webview hatası alıp almadığınız kontrol edin. Muhtemelen artık bu hata ile karşılaşmayacaksınız.

Android telefona sahipseniz ve ağda kayıtlı değil hatası yaşıyorsanız çözümü için Android Cihazlarda Ağda Kayıtlı Değil Hatası – Nasıl Çözülür? (2022) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın