Android Process Acore Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

Android telefon kullanıcısı iseniz herhangi bir uygulamayı veya oyunu açarken durduruldu hatası yani process acore hatası ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Android Process Acore Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

Android cihazınızda karşınıza Android Process Acore durdu hatası çıkıyor ise bu sisteminizde çökme meydana gelmesinden kaynaklıdır.

Android sistemi çöktüğü zaman android process acore durdu hatası meydana gelir. Bu hata ile birlikte cihazınızı düzgün bir şekilde kullanamazsınız.

ANDROID.PROCESS.ACORE durdu hata mesajı eski bir android versiyonuna sahip olmanızdan kaynaklı olabilir. Eğer cihazınızda yeni bir sistem güncellemesi var ise sisteminizi güncelleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Android cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayarak android process acore hatasından kurtulabilmeniz mümkündür. Bunun için cihazınızın ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra Yedekleme sekmesine gelin ve Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini seçin.

Android cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi cihazınızın hızına bağlı olarak değişmektedir. Cihaz yeniden başlayana kadar hiçbir işlem yapmamanız gerekir.

Android önbellek kısmını temizlemek process acore hatası için etkili bir çözüm yöntemi olabilir. Bunun için cihazınızı tamamen kapalı konuma getirin.

Android önbellek nasıl silinir? diye soruyorsanız cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Daha sonra ses açma ve kısma tuşlarına ve güç tuşuna aynı anda basın. Sistem kurtarma ekranı gelene kadar ellerinizi tuşlardan çekmeyin. Sistem kurtarma ekranına erişim cihazınızın modeline göre değişiklik gösterebilir.

android önbellek nasıl silinir

Android System Recovery yani kurtarma moduna erişim sağladıktan sonra ses açma ve kısma tuşları ile aşağı yukarı menüler arasında gezebilirsiniz.

Ses açma ve kısma tuşlarını kullanarak Wipe cache partition sekmesine gelerek Android önbellek temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra artık android process acore hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Android bir cihaza sahipseniz ve mağaza dışından herhangi bir uygulamayı cihazınıza yüklemek istediğinizde uygulama yüklenmedi hatası ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenleri Uygulama Yüklenmedi Hatası Apk Nedir? – Kesin Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın