Android Durduruldu Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

Android bir telefona sahipseniz herhangi bir uygulamayı veya oyunu açtığınızda durduruldu hatası ile karşılaşabilirsiniz.

Peki android durduruldu sorunu neden kaynaklanır ve çözümü için neler yapmalıyız. Bu tür sorularınız varsa yazımız içerisinde cevabını bulabilirsiniz.

Android Durduruldu Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız bazı zamanlar birtakım hatalar ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Bu hatalardan biriside kullanıcıların android app durduruldu sorunu yaşamalarıdır.

Android durduruldu hatası çözümü için yapmanız gereken Android System WebView uygulamasını devre dışı bırakmak olacaktır.

Sorunun çözümü için öncelikle telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra Uygulamalar sekmesine gelin. Burada karşınıza cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaların listesi gelecektir.

Uygulamalar sekmesinde Android System WebView uygulamasını bulun ve içerisine giriş yapın. Daha sonra  sağ üst köşede bulunan üç nokta işaretine dokunun. Buradan Güncellemeleri Kaldır seçeneğine tıklayın.

android app durduruldu

 

Bu işlemi yaptıktan sonra muhtemelen artık android durduruldu sorunu ile karşılaşmayacaksınız.

Eğer bu yöntem işe yaramadıysa hata veren uygulamayı cihazınızdan kaldırıp tekrardan yükleyin. Daha sonra uygulamayı açın ve android app durduruldu hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Android durduruldu hatası çözümü için hata veren uygulamanın verilerini ve önbelleğini temizleyin.

Uygulamanın verilerini ve önbelleğini temizlemek için yukarıdaki yöntemde yer alan yolu izleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamalar sekmesinden hata veren uygulamayı bulun ve üzerine dokunun.

Depolama sekmesinde android durduruldu hatası yaşadığınız uygulamanın verilerini ve önbelleğini temizleyebilirsiniz.

Yazımızdaki yöntemler Android 11 versiyonu baz alınarak anlatılmıştır. Farklı bir Android sürüme sahipseniz Ayarlar menüsü sizde daha farklı olabilir.

Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen hala aynı sorunu yaşıyorsanız yapabileceğiniz en temiz yöntem cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak olacaktır.

Android cihazınızı fabrika ayarlarına döndürdükten sonra artık android durduruldu sorunu ile karşılaşmayacaksınız.

Yorum yapın