0.85 MB Fotoğraf Nasıl Yapılır Telefonda

0.85 mb fotoğraf nasıl yapılır telefonda diye soruyorsanız yazımız içerisinde yer alan adımları takip ederek bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

0.85 MB Fotoğraf Nasıl Yapılır Telefonda

Bu yazımızda 0.85 mb fotoğraf nasıl yapılır telefonda konusundan bahsedeceğiz. Bu konuyu araştırıyor ve merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Telefonunuzda yer alan yüksek boyutlu fotoğrafları küçültebileceğinizi biliyor musunuz? Üstelik herhangi bir uygulama kullanmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Fotoğraf küçültme işlemini uygulama kullanmadan nasıl yaparız diye soracak olursanız bizlere Squoosh adlı websitesi yardımcı olacaktır.

  • Telefonunuzda tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna “squoosh.app” yazın.

0.85 MB fotoğraf nasıl Yapılır

Açılan sayfada yukarıdaki görselde olduğu gibi Drop OR Paste yazan kısma dokunun. Buraya dokunduğunuzda sizi fotoğraf seçmeniz için yönlendirecektir.

Telefonda fotoğraf boyutu küçültme programsız

Telefonunuzun dosyalarım kısmından veya galerinizden küçültmek istediğiniz fotoğrafı seçin. Ardından sizlere fotoğrafın orijinal boyutunu ve küçültülünce ne kadar boyuta ulaşacağı hakkında bilgi verilecektir.

Örneğin yukarıdaki görselde 63,7 KB boyutunda olan görselimizi 24,8 KB boyutuna kadar düşürmüş olduk. Böylece telefonda fotoğraf boyutu küçültme programsız bir şekilde gerçekleşmiş oldu.

Fotoğraf boyutlandırma işlemi için yazımızda belirtmiş olduğumuz websitesinden hariç daha farklı websitelerini kullanabilirsiniz. Örneğin TinyPNG gibi popüler websitelerinide deneyebilirsiniz. Bu tarz siteler hemen hemen aynı görevi gerçekleştirmektedir.

Telefonunuzda fotoğraf kb düşürme işlemini gerçekleştirmek için bu tarz siteleri kullanabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf küçültmek için uygulama mağazası içerisinde pek çok uygulama mevcuttur. Bu uygulamalarıda tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere 0.85 mb fotoğraf nasıl yapılır telefonda hakkında detaylı bilgi verdik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Telefondan bilgisayara fotoğraf aktarma kablosuz bir şekilde nasıl yapılır bilmiyorsanız Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma (Kablosuz) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın