Rise Online 30021 Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda rise online 30021 hatası alıyorsanız çözümü için yapmanız gereken adımları yazımız içerisinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Rise Online 30021 Hatası (Çözümü)

Bu yazımızı Rise Online oyununda yaşanılan 30021 hatası için hazırladık. Eğer sizlerde rise online 30021 hatası alıyorsanız çözüm yolları için tam yerindesiniz.

Rise Online oyununu başlatmak istediğinizde “Üzgünüz, oyun başlatılırken hata oluştu. Hata Kodu: 30021” şeklinde bir hata penceresi ile karşılaşıyorsanız şu yolu izleyin;

  • Masaüstünüze gelin.
  • Rise Online Launcher’i başlatın.
  • Sağ alt köşede yer alan EAC Kontrol seçeneğine tıklayın.

Rise Online başlatma Hatası

Bahsetmiş olduğumuz EAC Kontrol seçeneği BAŞLA butonunun hemen altında yer almaktadır. Eğer göremediyseniz yukarıdaki görselden yardım alabilirsiniz.

EAC Kontrol seçeneğine tıkladığınzda eksik veya hatalı bir dosya var ise yükleme gerçekleştirecektir. Bu yükleme bitene kadar bekleyin. Yükleme tamamlandıktan sonra oyuna girmeye çalışın. Muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa Rise Online oyununu bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp temiz bir kurulum gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu yöntem genel olarak birçok hatayı çözmede etkili bir yol olabilmektedir.

Bir diğer çözüm yolu olarak modeminizi kapatıp tekrardan açmayı deneyin. Modeminizi kapatın ve 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem tamamen açıldıktan sonra Rise Online oyununu açmayı deneyin ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Böylece rise online 30021 hatası konusunu birden fazla çözüm yolu ile ele almış olduk. Bu hata hakkındaki deneyimlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Rise Online oyununda hata kodu 001 ile karşılaşıyorsanız çözümü için Rise Online Code 001 Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın