Netflix Bu İçerik Oynatılamıyor Hatası – Nasıl Çözülür?

Netflix üzerinde herhangi bir içeriği açmak istediğinizde netflix bu içerik oynatılamıyor hatası yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Netflix Bu İçerik Oynatılamıyor Hatası – Nasıl Çözülür?

Netflix platformuna giriş yaptıktan sonra izlemek istediğiniz içeriğe tıkladığınızda netflix bu içerik oynatılamıyor hatası ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Netflix platformunda izlemek istediğiniz içerik kaldırılmış olabilir.
  • İnternet bağlantınızda kopukluk meydana gelmiş olabilir.

Birinci maddede yazan içeriğin platform üzerinden kaldırılması çok olası bir durum değildir. Netflix üzerinden kaldırılan bir içeriği anasayfanızda muhtemelen göremezsiniz.

Bu hatanın çözümü için ikinci madde bizleri ilgilendirmektedir. Netflix’e giriş yaptıktan sonra izlemek istediğiniz içerikte oynatılamıyor hatası alıyorsanız internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekir.

Tarayıcınız üzerinden veya televizyonunuzda internet gerektiren herhangi bir uygulamayı açıp çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer çalışmıyorsa internetinizde sorun var demektir.

Evinizde bulunan modeminizi kapatıp 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın.

Modemin üzerindeki tüm ışıklar yandıktan sonra Netflix’e girmeyi deneyin. Netflix bu içerik oynatılamıyor hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Modeminize reset attıktan sonra muhtemelen sorununuz düzelecektir. Eğer sorun hâla devam ediyorsa internet hızınızı test edin.

İnternet hızımızı nasıl test edebiliriz diye soruyorsanız Netflix’in kendine ait internet hızı testi sayfası bulunmaktadır.

İnternet hızınızı test etmek için https://fast.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. İnternet hızınız 16 Mbps ise ve test sonucunda 1 – 5 Mbps arası bir sonuç çıkıyorsa internetiniz yavaş demektir.

Eğer mobil üzerinden Netflix kullanıyorsanız ve netflix içerik oynatma hatası yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız Wi-Fi ağını kapatıp tekrardan açmayı deneyin.
  • Hücresel veri üzerinden internete bağlanıyorsanız hücresel veri özelliğini kapatıp 10 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın.

netflix içerik oynatma hatası

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmiyorsa ve internetinizde herhangi bir problem olduğunu düşünmüyorsanız Netflix Yardım Merkezi adresinden yardım alabilirsiniz.

Netflix üzerinde nses-500 hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Netflix Nses-500 Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın