Left 4 Dead 2 Açılmama Sorunu – Nasıl Çözülür?

Steam üzerinden satın almış olduğunuz oyunda Left 4 Dead 2 açılmama sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Left 4 Dead 2 Açılmama Sorunu – Nasıl Çözülür?

Steam üzerinden satın almış olduğunuz Left 4 Dead 2 oyununda sorun yaşıyorsanız ve bunlardan birisi left 4 dead 2 açılmama sorunu ise aşağıdaki adımları izleyin.

 • Steam programını açın.
 • Kütüphane sekmesine gelin.
 • Sol kısımdan arama yerine “Left 4 Dead 2” yazın.
 • Sağ tıklayıp Özellikler penceresini açın.

left 4 dead 2 dosya doğrulama

Oyunun özellikler penceresini açtıktan sonra Yerel Dosyalar sekmesine gelin ve “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna tıklayın.

Oyun dosyalarını doğrulama işlemini gerçekleştirdiğinizde eksik veya hatalı dosya varsa otomatik olarak onarılacaktır.

Left 4 Dead 2 oyun dosyalarının doğrulama işlemini bitirdikten sonra aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin ve kurun.

Yukarıda yer alan dosyaları bilgisayarınıza eksiksiz bir şekilde kurduktan sonra oyuna girmeye çalışın ve left 4 dead 2 açılmama sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa ve oyunu bir türlü açamıyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

 • Steam’e gelin.
 • Kütüphane sekmesine girin.
 • Arama kısmına “Left 4 Dead 2” yazın.
 • Sağ tıklayıp Özellikler diyin.
 • Yerel Dosyalar sekmesine tıklayın.

Yerel dosyalar kısmına yer alan “Göz at..” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladığınızda sizleri oyunun kurulu olduğu dizine götürecektir.

Oyunun kurulu olduğu dizinde yer alan left4dead2.exe dosyasına sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine tıklayın.

Özellikler penceresinde üst kısımda yer alan sekmelerden Uyumluluk bölümüne gelin. Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin ardından uygula ve tamam diyerek pencereyi kapatın.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra oyunu açmaya çalışın ve left 4 dead 2 açılmıyor sorunu ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Oyuna masaüstünden kısayola tıklamak yerine Steam üzerinden açmaya çalışın ve hata alıp almadığınızı kontrol edin.

Herşeye rağmen oyun bir türlü açılmıyorsa son olarak aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

 • Steam programını açın.
 • Left 4 Dead 2 oyununa sağ tıklayarak Özellikler diyin.

Oyunun özellikler bölümünde yer alan başlatma seçenekleri kısmındaki kutucuğa “w 1920 -h 1080” yazın. Pencereyi kapatıp Steam içerisinden Oyna butonuna basın.

Eğer işe yaramadıysa diğer kodları sırasıyla deneyebilirsiniz. Bu kodlar “w 1440 -h 900” ve “w 640 -h 400” şeklindedir. Sırasıyla deneyip oyunu açmaya çalışın.

Yazımız içerisinde yer alan tüm yöntemleri denemenize rağmen oyun bir türlü açılmıyorsa oyunu bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Steam disk yazma hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Steam Disk Yazma Hatası – Kesin Çözümü (2022) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın