Getir Sunucuya Bağlanılamadı Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda getir sunucuya bağlanılamadı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Getir Sunucuya Bağlanılamadı Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere getir sunucuya bağlanılamadı hatası nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Bu hata ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Bu hata ile karşılaşmanız bir veya birden fazla nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • İnternet bağlantı sorunu
  • Uygulama sunucu sorunları
  • Uygulama önbelleğinin dolu olması

Öncelikle Getir uygulamasını kullanabilmeniz için internet gerekmektedir. Eğer internet bağlantınızda yavaşlık veya kopma gibi durumlar yaşanıyorsa bu sorunla karşılaşmanız olasıdır.

İnternete Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Modeminizi kapatın 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra Getir uygulamasını açmayı deneyin.

Eğer hücresel veri üzerinden internete bağlanıyorsanız sinyal gücünün yeterli olduğundan emin olun. Sinyal gücünün düşük olduğu durumlarda internet gerektiren uygulamaları kullanmada sıkıntı yaşabilirsiniz.

Telefonunuzda hücresel veri özelliğini kapatın ardından tekrardan açın. Daha sonra Getir uygulamasını açarak herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Getir uygulamasında yaşamış olduğunuz sunucu bağlantı hatası sizden kaynaklı olmayabilir. Sunucularda yaşanan teknik arızadan kaynaklı problemlerde teknik ekip tarafından sorunun giderilmesini beklemelisiniz.

Son olarak Getir uygulamasının önbelleğini temizleyerek bu sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için şu adımları takip edin;

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine dokunun.
  • Getir uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına gelin.
  • Önbellek temizleme işlemini gerçekleştirin.

getir hata veriyor

Yukarıdaki adımları takip ederek Getir uygulamasının önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Önbellek temizleme işleminden sonra uygulamayı açın ve herhangi bir hata ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Bu yazımızda sizlere getir sunucuya bağlanılamadı hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Getir ödeme alınamadı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Getir Ödeme Alınamadı Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın